Zamów dziś do 21:00 kurierem DHL - dostawa już jutro!

00 g 00 m 00 s

Organizery i raportówki

Schowaj Czytaj więcej

Kategoria ta przedstawia ofertę zasobników taktycznych! Znajdziesz tutaj całą ofertę przeróżnych organizerów służących do przechowywania niezbędnych akcesoriów lub ekwipunku militarno-taktycznego niezbędnego podczas działań na polu walki, ale nie tylko, o czym przekonasz się, czytając poniższy tekst. Już od czasów starożytnych mobilność armii była jednym z największych problemów logistycznych związanych z prowadzeniem działań wojennych. Jeszcze kilkaset lat temu za regularną armią ciągnęły się właściwie całe miasteczka złożone z wozów i taborów, gdyż przemarsz tysięcy żołnierzy potrzebował polowych kuchni, bieżących napraw w postaci kowala oraz innych niezbędnych podczas takich działań rzemieślników. Dlatego za kilkutysięczną armią potrafił się tworzyć wielokilometrowy kordon, przez co walka z zaskoczenia była w tamtym czasie praktycznie niemożliwa, gdyż całą armię można było wypatrzeć nawet całe tygodnie wcześniej, zanim pojawiła się w miejscu docelowym! Sprawiało to także problemy z przenoszonym ekwipunkiem, gdyż większość rzeczy szeregowy żołnierz musiał nieść na swoich plecach, pozbawiony był bowiem giermka, wozu czy konia, który pomógł dźwigać ciężki i nieporęczny rynsztunek. Zasobniki taktyczne zaczęły się pojawiać w prymitywnej formie kieszeni oraz tobołków troczonych na sznurek. Miało to odciążyć żołnierza i były to kieszenie raczej płynące z inwencji twórczej poszczególnych piechurów niż regularne wyposażenie jakiejkolwiek armii.

Ustaw kierunek malejący

225 produktów

 1. (15)
  Wysyłka: Natychmiast
  69,99 zł 95,00 zł
  Oszczędzasz 25,01 zł
 2. (9)
  Wysyłka: Natychmiast
  32,00 zł
 3. (25)
  Wysyłka: Natychmiast
  139,99 zł 167,00 zł
  Oszczędzasz 27,01 zł
 4. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  319,00 zł 349,00 zł
  Oszczędzasz 30,00 zł
Ustaw kierunek malejący

225 produktów

  Wraz z rozwojem technologii zaczęły się pojawiać różne, ustandaryzowane modele takich zasobników, a jednym z pierwszych były raportówki wojskowe. Były to klasyczne, przewieszane przez ramię torby, które w wojsku polskim podczas drugiej wojny światowej potocznie były nazywane chlebakami, gdyż oprócz raportów i dokumentów często służyły do przenoszenia żywności. Najczęściej wykonane ze skóry zapewniały ochronę przed wilgocią i zniszczeniem dla drogocennego jedzenia lub bezcennych dokumentów. Dziś także się je widuje coraz częściej w przestrzeni publicznej, choć już nie są wykonane ze skóry, a z poliestru. Jest to wybitny dowód, jak rozwój wojskowości i raportówek wojskowych oddziałuje na modę cywilną w poszczególnych latach. Dziś jednak stosuje się przede wszystkim organizery w postaci niewielkich, modułowych kieszeni w różnych konfiguracjach. Żołnierze wszystkich armii świata nie wyobrażają sobie pełnienia służby bez wytrzymałych kieszeni w standardzie zawieszenia Molle, czyli poprzecznych materiałowych pasków, do których można doczepiać kolejne kieszenie lub ładownice. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom żołnierze mogą nosić nawet kilkadziesiąt kilogramów wyposażenia na przeróżnych kieszeniach, oczywiście razem z plecakiem i przemierzać o wiele większe odległości, niż ich przodkowie sprzed kilkuset laty.
  Takie torby mają multum różnych zastosowań i sposobów zaczepienia. Możesz troczyć je do paska, gdzie posłużą Ci jako podręczne kieszenie zawierające niezbędny ekwipunek podczas biwaku, na strzelnicy, gdzie możesz zawsze pod ręką mieć następny magazynek oraz na plecakach, gdy brakuje Ci litrażu podczas dłuższej wędrówki. Możesz także zawiesić je na ramię lub poszczególne modele przewiesić przez ramię lub do uda, dobrym pomysłem jest zaadaptowanie takiego zasobnika na podręczną apteczkę lub przywiesić do ramy rowery, aby trzymać tam niezbędne klucze podczas zwiedzania najbliższej okolicy. Organizery tego typu zdobywają coraz większą popularność wśród ludności cywilnej i już nie tylko żołnierze korzystają z tego typu rozwiązań, ale także ratownicy medyczni, ochroniarze, harcerze oraz wszelkiej maści turyści szukają wymarzonego typu kieszeni odpowiedniej do specjalistycznych zastosowań. Jeżeli masz problem z upchnięciem wszystkich niezbędnych akcesoriów jedynie w kieszeniach spodni, zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą takich producentów jak Pentagon, Mil-tec, Columbia, Texar czy Brandit. Jeżeli interesują cię klasyczne wojskowe raportówki lub bardziej nowoczesne zasobniki taktyczne, to także mamy nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie!
do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49