Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

00 g 00 m 00 s

Repliki MP9 - ASG

Schowaj Czytaj więcej

Poszukując broni dodatkowej bocznej, oprócz standardowych modeli, opcją ciekawą do rozważenia jest replika pistoletu maszynowego. W takich modelach będziemy mieli możliwość prowadzenia ognia ciągłego, nie rezygnując z kompaktowego rozmiaru. Dobrym przykładem takiego pistoletu maszynowego są repliki ASG MP9. Model ten jest wzorowany na produkcie firmy Brügger-Thomet, która zakupiła od firmy Steyr prawa patentowe i dokumentację techniczną pistoletu maszynowego Steyr TMP. Na jego bazie, szwajcarska firma dopracowała konstrukcję i rozwiązania technologiczne wprowadzając w 2001 roku na rynek model MP9. Jest to niewielki pistolet maszynowy ze składaną kolbą, zasilany amunicją 9x19 parabellum i wyposażony w stałe mechaniczne przyrządy celownicze. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu szyn montażowych, użytkownik może rozbudować zestaw o inne oprzyrządowanie, jak na przykład celownik kolimatorowy. Dzięki swojej zwartej konstrukcji, możliwości strzelania ogniem ciągłym i stabilnemu chwytowi, jest użytkowany zarówno przez szwajcarską policję, jak i armię portugalską. Doceniany jest również przez służby specjalne oraz załogi pojazdów opancerzonych.

Ustaw kierunek malejący

2 produkty

Ustaw kierunek malejący

2 produkty

    Replik ASG MP9 nie może oczywiście zabraknąć podczas rozgrywek airsoftowych. W zależności od modelu możemy wybierać między egzemplarzami wykonanymi z polimerów, jak i takich, w których głównym składnikiem będą elementy stalowe. Zgodnie z założeniem palnego pierwowzoru, replika przeznaczona do rozgrywek ASG świetnie sprawdzi się w niewielkich przestrzeniach lub jako dodatkowa broń boczna. Jeśli nie stosujemy jej jako broni dodatkowej, możemy z powodzeniem wykorzystywać ją w rozgrywkach CQB (Close Quarters Battle). Są to rozgrywki mające miejsce w zamkniętej przestrzeni, jak na przykład stare opuszczone budynki. Dzięki ich mobilności i szybkostrzelności sprawdzą się doskonale w przestrzeniach, gdzie swoboda ruchu ma duże znaczenie. Repliki pistoletu maszynowego o małym gabarycie charakteryzują się dość krótką lufą, nie będzie więc to sprzęt do strzelania na dłuższych dystansach, jednak podczas strzelania w zamkniętej przestrzeni sprawdzi się w bardzo dobrze.
    Źródłem napędu takich replik najczęściej jest gaz techniczny, znany jako Green Gas. Dzięki zastosowaniu zasobnika na gaz wewnątrz magazynka, możemy szybko i sprawnie napełnić go, gdy się wyczerpie. Z dodatkowych informacji technicznych, ważnym usprawnieniem jest zastosowanie regulowanych systemów hop-up, dzięki którym mamy możliwość korygowania toru lotu kulki. Z kolei rozwiązaniem podnoszącym realizm obsługi takich pistoletów, jest wyposażanie ich w system blow-back. Jest to system ruchomego zamka, który pracuje podczas strzelania, zupełnie jak w palnym odpowiedniku pistoletu. Podczas wyboru między replikami ASG MP9, możemy znaleźć zarówno modele firm zewnętrznych, jak i sygnowane przez oryginalnych producentów broni palnej i akcesoriów do nich. Pośród nich znajdziemy m.in. firmę B&T, zajmującą się produkcją palnego pierwowzoru pistoletu maszynowego MP9. Jeśli rozważasz zakup pistoletu MP9, zachęcamy do zapoznania się z modelami dostępnymi w naszym sklepie Militaria.pl. Dzięki zróżnicowanej ofercie każdy znajdzie model odpowiadający jego oczekiwaniom. Funkcjonalność pistoletów maszynowych docenią zarówno osoby poszukujące wyróżniającego się pistoletu bocznego, jak i fani rozgrywek w zamkniętych pomieszczeniach.
do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49