Bardzo fajna bluza w "hybrydowym" wykonaniu czyli oddychająca tkanina topcool na torsie i sztywnego i bardziej odpornego na rozdarcia materiału na rękawach. Przemyślana koncepcja bluzy, nie musisz na każdym kroku uważać, czy nie zahaczysz jakąś gałęzią o bluzę i jej nie rozerwiesz, bo na rękawach jest wytrzymały odporny materiał. Panele velcro i kieszenie na rękawach - zawsze na propsie. Jedyne co mi nieco przeszkadza to dosyć wysoki kołnierz, brodaczom ogranicza nieco swobodę wygodnego rozglądania się no ale z tym trzeba się liczyć kupując taki model bluzy. Bluza na okresy przejściowe wiosenne i jesienne. W lato zdecydowanie jest w niej zbyt ciepło. Ogólnie zdecydowanie polecam!
Lekka i wytrzymała bluza taktyczna typu Combat Shirt, stanowiąca uzupełnienie munduru polowego Modern Battle Dress Uniform (MBDU). Rękawy uszyto z mieszanki bawełny, poliestru i elastanu. Tkanina charakteryzuje się wysoką odpornością na rozdarcie oraz przetarcie. Środkową część bluzy uszyto natomiast z rozciągliwej i przewiewnej tkaniny poliestrowej TopCool, zapewniającej odpowiednie dopasowanie oraz swobodę ruchu.
Na obu ramionach znajdują się kieszenie zamykane zamkami błyskawicznymi YKK. Na kieszeniach naszyto panele velcro (rzepy), umożliwiające przytwierdzenie dowolnych emblematów, np. flagi państwowej, godła jednostki czy tzw. Morale Patches, dzięki czemu można nadać bluzie indywidualny charakter.
Mankiety zapinane są na rzep, dzięki czemu możliwa jest ich regulacja i dokładne dopasowanie rozmiaru do grubości nadgarstka. Obszycia w okolicach łokci pełnią funkcję dodatkowego wzmocnienia chroniącego przed przetarciami.
Wysoki kołnierz z zapięciem na zamek błyskawiczny pozwala na regulację przepływu powietrza pod odzieżą. Stójka kołnierza zakończona została osłoną podbródka.
Dane techniczne
Model: MCDU Combat Shirt
Kamuflaż: US Woodland
Materiał:
- rękawy: 50% poliester, 48% bawełna, 2% elastan
- środkowa część: TopCool: 100% poliester
Gramatura: 220 g/m2
Waga: 504 g
Producent: Helikon-Tex, Polska
Kamuflaż Woodland
Woodland, znany również jako US Woodland lub M81, to klasyczny wzór kamuflażu wprowadzony do amerykańskich sił zbrojnych na początku lat 80., wzorowany na wcześniejszym kamuflażu ERDL. Przez ponad dwie dekady pozostawał standardowym wzorem używanym przez wojsko USA, aż do końca pierwszej dekady XXI wieku. Charakteryzuje się dużymi, nieregularnymi plamami w odcieniach zieleni, brązu, beżu i czerni, co zapewnia dobre właściwości maskujące i deformujące, szczególnie w terenach leśnych. Dzięki swojej skuteczności i globalnej rozpoznawalności doczekał się licznych wariacji, które trafiły do ponad 60 formacji mundurowych na całym świecie. Wzór ten wywarł również ogromny wpływ na popkulturę, przechodząc z zastosowań wojskowych do mody codziennej.
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Helikon-Tex.
Helikon-Tex to polska firma założona w 1983 roku, specjalizująca się w produkcji odzieży taktycznej, militarnej i outdoorowej. Oferuje szeroką gamę produktów, takich jak odzież, plecaki, torby i akcesoria taktyczne, które zdobyły uznanie zarówno wśród służb mundurowych, jak i pasjonatów outdooru. W jej ofercie wyróżniają się linie: Bushcraft – dedykowana miłośnikom survivalu, Law Enforcement – zaprojektowana z myślą o funkcjonariuszach, oraz Range – stworzona dla strzelców. Helikon-Tex wykorzystuje nowoczesne wzory kamuflaży, takie jak MultiCam, ATACS czy PenCott, zapewniając idealne dopasowanie do różnych warunków terenowych.
| Styl odzieży | Militarny |
|---|---|
| Kolor/kamuflaż | Kamuflaż |
| Typ materiału | Syntetyczny |
| Wodoodporność | Nie |
| Waga | 504 g |
| Gramatura | 220 g/m2 |
| Rodzaj rozpięcia | Zamek błyskawiczny |
| Kaptur | Nie |
| Materiał dodatkowy | 2% elastan |
| Materiał dodatkowy | 48% bawełna |
| Materiał główny | 50% poliester |
| Liczba kieszeni | 2 |
| Kamuflaż | US Woodland |
| Panel velcro | Tak |
| Płeć | Męska |
| Termoaktywna | Nie |
| Faktura materiału | Jednolita (gładka) |
| Elastyczność materiału | Rozciągliwy |
| Kod producenta | BL-MCD-SP-0302A |
| Producent | Helikon |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 10
-
-
To moja pierwsza bluza Helicona I napewno nie ostatnia. Materiały z którego jest zrobiona sa naprawdę dobre. Bluza jest wygodna w noszeniu . Kupiłem rozmiar 2xl I przy zwroście 198 cm I wadze 110kg bluza pasuje idealnie.
-
Bardzo przyjemna taktyczna bluza. Dobrze wykonana, sprawdza się w terenie podczas każdych warunków atmosferycznych. Wygodna podczas całodniowego noszenia.
-
Jak każdy combat helikona, mega wygodny, warty swojej ceny chociaż polecam polować na promocje. Kamuflaż na żywo robi mega wrażenie. Tabela z rozmiarami nie przekłamuje. Jak najbardziej godne polecenia.
-
Super combat shirt, jeden z najbarbadziej przewiewnych akie miałem. Czuć wysoką jakość wykonania i dobre materiały. Bardzo wygodny, przewiewny, bardzo dobrze się go nosi pod balistyką. Jestem z niego bardzo zadowolony.
-
Super combat shirt, jeden z najbarbadziej przewiewnych akie miałem. Czuć wysoką jakość wykonania i dobre materiały. Bardzo wygodny, przewiewny, bardzo dobrze się go nosi pod balistyką. Jestem z niego bardzo zadowolony.
-
Jakość wykonania bardzo dobra, kamuflaż idealnie sprawdzi się do działania w terenie, np przy ASG :) Polecam się zmierzyć aby sprawdzić dokładnie jaki rozmiar zamówić.
-
Wzrost: 190 cm, waga: 95 kg, wybrany rozmiar: XL. Bluza leży idealnie, nic nie upija i nie ogranicza ruchu. Materiał na rękawach sztywniejszy i grubszy, a na torsie i plecach mięciutki oraz przewiewny - generalnie wszystko zgodne z opisem produktu. Wybrałem ten wariant camo dla takiego samego w posiadanych już spodniach UTP i MCDU.
-
Wysoka cena za wysoką jakość, która jednak powinna być lepsza. Używam ten produkt kilka miesięcy i jestem zadowolony, jednak jest jedna wada. Po bokach koszuli materiał mocno się mechaci, jest to zapewne przez ocieranie o kamizelkę, więc polecał bym używanie chest riga (aktualnie używam training mini rig i problem zniknął) Wszystko poza tym jest bardzo dobrze i solidnie wykonane i przemyślane, pomimo małej wady, polecam.
-
Bardzo dobrej jakości produkt. Polecam ! Błyskawiczna wysyłka jak zawsze.
Brak opinii