Zawsze warto mieć przy sobie i oby nigdy nie był potrzebny. Sprawdzi się też na agresywne zwierzęta, co niestety zdarza się dość często. Dobra cena tego produktu.
Zasobnik gazu o podwyższonej zawartości substancji drażniącej. Środek sprawdzi się do obrony nawet przed napastnikami będącymi pod wpływem alkoholu bądź środków psychoaktywnych. Zawiera 15% wysokiej jakości środka drażniącego OC (oleoresin capsicum) w tym 4% MC (Major Capsaicinoids), co finalnie przekłada się na 0,6% MC w wyrzucanej mieszance.
Wyrzut w formie strumienia jest mniej podatny na czynniki atmosferyczne (wiatr, deszcz), co czyni z gazu precyzyjne i bezpieczne dla użytkownika narzędzie do samoobrony.
Głowica wyposażona jest w klapkę zabezpieczającą przed niekontrolowanym rozpyleniem gazu.
Gazy pieprzowe są nietoksyczne i bezpieczne dla środowiska naturalnego. Mieszanka jest niepalna i spełnia wymagania stawiane środkom stosowanym przez niemiecką policję. Może być używana w temperaturach od -20°C do +50°C.
Sposób użycia: w sytuacji zagrożenia wycelować dyszę w stronę oczu napastnika, po czym zdecydowanie wcisnąć przycisk znajdujący się pod klapką zabezpieczającą. Rozpylać z odległości nie większej niż 4 metry. Aby przerwać należy zwolnić nacisk. Jednosekundowy kontakt z substancją obezwładnia napastnika na około 30 minut. Składniki gazu powodują czasowe osłabienie wzroku spowodowane mimowolnym zamknięciem oczu oraz podrażnieniem spojówek. Drugorzędnym efektem użycia gazu jest podrażnienie układu oddechowego.
Dane techniczne
Pojemność: 50 ml
Skład: 15% OC, 0,6% Capsicinoids
Wysokość pojemnika: 123 mm
Średnica pojemnika: 35 mm
Skuteczny zasięg: do 4 metrów
Producent: ESP (Euro Security Products), Republika Czeska
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki ESP.
Euro Security Products (ESP) to jeden z największych na świecie producentów wyposażenia dla sektora bezpieczeństwa oraz policji. Firma działa od 1992 roku i specjalizuje się w tworzeniu profesjonalnego sprzętu, takiego jak pałki teleskopowe, kajdanki, paralizatory, latarki taktyczne, noże ratownicze czy lustra inspekcyjne. ESP jest szczególnie znana z produkcji jednych z najlepszych pałek teleskopowych, używanych przez służby mundurowe niemal z całej Europy. Firma ma certyfikat ISO 9001 i liczne patenty, co potwierdza jej zaawansowanie technologiczne oraz niezawodność.
| Pojemność | 50 ml |
|---|---|
| Forma wyrzutu mieszanki | strumień |
| Zasięg skuteczny do | 4 m |
| Stężenie substancji drażniącej OC | 15 % |
| Zawartość kapsaicynoidów w OC | 4 % |
| Zawartość kapsaicynoidów w mieszance | 0,6 % |
| Barwnik znakujący napastnika | Nie |
| Wysokość pojemnika | 123 mm |
| Szerokość pojemnika | 35 mm |
| Wartość jednostkowa | 50 ml |
| Dioda LED | Nie |
| Mocowanie w zestawie | Nie |
| Waga | 94 g |
| Kraj produkcji | Niemcy |
| EAN | 8594007490763 |
| Producent | ESP |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 8
-
-
Kupiłem go córce do obrony. Zaletą jest skuteczność z kilku metrów oraz działanie dwutorowe tj. na wzrok i układ oddechowy, a także czas obezwładnienia napastnika.
-
Błyskawiczna dostawa. Zamówiony po 22ej wczoraj, dziś był u mnie w domu. Gaz jeszcze nie testowany. Zakupiłam ze względu na możliwość używania pod różnym kątem. Potrzebuję na rower. Wysoka ocena za błyskawiczną wysyłkę.
-
Dobry, niedrogi gaz. Bardzo poręczny w używaniu, przypadkowe naciśnięcie praktycznie niemożliwe. Przydałaby się informacja o terminie przydatności sprzedawanej partii.
-
Świetny gaz pieprzowy. Kupiony dla żony w razie potrzeby. Najważniejsze było żeby był strumieniowy bo można z dość dużej odległości walnąć po oczach. Bardzo dobrze leży w dłoni. Wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Oczywiście mam na myśli to co na zewnątrz. Wszystko jest dobrze spasowane. Rewelacja
-
Gaz kupiony na wszelki wypadek ale tak pewnie robią wszyscy. Bardzo poręczny. Ani za duży , ani za mały. Pewnie leży w dłoni. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest ta klapka od góry która zabezpiecza przed niechcącym użycie gazu. Rewelacja
-
Dobrej jakości gaz. Użycie łatwe i intuicyjne. Strumień solidny, łatwo nakierować jego kierunek. Duży jak za ta cenę. Dobra propozycja dla szukających tańszego gazu.
-
Wygląda solidnie i dobrze leży w dłoni, a do tego ma zabezpieczenie przed przypadkowym naciśnięciem czerwonego przycisku, który uwalnia gaz. Co do skuteczności to nie wiem, bo nie musiałem użyć. Dość duże opakowanie w porównaniu do wielkości puszki dezodorantu o dwa razy większej pojemności.
Brak opinii