Jestem zadowolona - nie używałam i mam nadzieję, że nie będzie takiej konieczności. Jest mały - noszę w kieszeni kurtki, gotowy do wyciągnięcia, idealnie mieści się w dłoni.
Podręczny zasobnik gazu obronnego o silnym stężeniu kapsaicyny alkalidowej pozwalający skutecznie obronić się przed napastnikiem, także będącym pod wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych. Pojemnik wyposażony jest w klips, za pomocą którego można go przypiąć do paska przy spodniach lub do kieszeni.
Gaz rozpylany jest w formie mało podatnego na czynniki atmosferyczne (wiatr, deszcz) żelu, co czyni z niego precyzyjne, skuteczne i przede wszystkim bezpieczne dla użytkownika narzędzie do samoobrony. Dodatkowo pojemnik wyposażono w zabezpieczenie ograniczające możliwość niekontrolowanego rozpylenia.
Jeden pojemnik pozwala na oddanie 35 strzałów.
Gazy pieprzowe są nietoksyczne i bezpieczne dla środowiska naturalnego.
Posiada certyfikat ISO 9001-2008.
Dane techniczne
Pojemność: 22 ml
Skład: 10% OC, 1,33% Capsicinoids
Moc: 2 000 000 Scoville Heat Units
Rodzaj rozpylenia: strumień (stream)
Skuteczny zasięg: do 4 metrów
Producent: Security Equipment Corporation, USA
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Sabre.
Sabre Security Equipment Corporation to amerykańska marka, która od 1975 roku specjalizuje się w produkcji sprzętu ochrony osobistej i systemów zabezpieczeń. Dzięki ponad 45-letniemu doświadczeniu stała się liderem w branży, oferując szeroką gamę produktów, takich jak gazy pieprzowe, paralizatory, alarmy osobiste oraz środki ochrony przed zwierzętami. Produkty Sabre, szczególnie gaz pieprzowy, są regularnie testowane przez niezależne laboratoria, co gwarantuje ich wysoką skuteczność. Marka kładzie również duży nacisk na edukację użytkowników, dostarczając im niezbędne materiały i instrukcje dotyczące prawidłowego korzystania z produktów. Producent współpracuje z organami ścigania na całym świecie, co pozwala jej na ciągłe udoskonalanie swojego podejścia do ochrony osobistej.
| Pojemność | 22 ml |
|---|---|
| Forma wyrzutu mieszanki | strumień |
| Zasięg skuteczny do | 4 m |
| Stężenie substancji drażniącej OC | 10 % |
| Zawartość kapsaicynoidów w OC | 13,3 % |
| Ostrość OC w skali Scoville'a | 2 mln SHU |
| Zawartość kapsaicynoidów w mieszance | 1,33 % |
| Barwnik znakujący napastnika | Nie |
| Wartość jednostkowa | 22 ml |
| Dioda LED | Nie |
| Mocowanie w zestawie | Klips |
| Kraj produkcji | USA |
| EAN | 023063152608 |
| Kod producenta | RMG/SABRE P-CL-P-22-GEL-TQ |
| Producent | Security Equipment Corporation |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 5
-
-
Kolejny gaz Sabre jaki zakupiłem, świetna blokada przed przypadkowym naciśnięciem wyzwalacza gazu, świetna pod względem skuteczności i łatwości jej przesunięcia nawet w stresie. Samo działanie gazu jak to w Sabre czyli mega mocny, zawsze testuję nowy zakup oczywiście nie centralnie na twarz :) polecam wszystkim tą firmę !
-
gaz wygląda na poręczny, mały, trzymam go w plecaku, w kieszeni z innymi gratami, zdarzyło się że blokada się sama odbezpieczyła, plusem jest zaczep dzięki któremu można zaczepić go do paska bądź innego akcesoria, kupiony bo na szczęście poprzedni stracił po prostu ważność
-
gaz idealny, poręczny, testowałem dużo gazów lecz ten jest najlepszy
-
Gaz idealny dla Kobiety niewielki, poręczny i daje rade.
Brak opinii