Gaz obronny o bardzo dużej pojemności wynoszącej 750 ml. Stworzony specjalnie do obrony miru domowego. Pozwala skutecznie obronić się przed napastnikiem, także będącym pod wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych. Jest także bardzo skutecznym środkiem obronnym wobec agresywnych zwierząt.
Substancja drażniąca ma bardzo wysoką zawartość kapsaicynoidów (MC). Dzięki temu gaz cechuje szybkie, mocne i długotrwałe działanie. Posiada najmocniejszą dostępną na rynku mieszkankę drażniącą opartą na naturalnym wyciągu z najostrzejszych papryczek chili.
Środek drażniący: 10% OC (Oleoresin Capsicum)
Ostrość: 2 miliony SHU (Scoville Heat Units - jednosti ostrości Scoville)
Dysza wyrzuca substancję drażniącą w formie stożka (chmury), ułatwiając trafienie szybko poruszającego się celu. Dodatkowo rozpylona w ten sposób substancja drażniąca wnika do dróg oddechowych napastnika, co potęguje efekt obezwładniający.
Gaz pieprzowy jest wyposażony w wysokiej jakości sprężynowe zabezpieczenie pokrywy typu flip-top, które zapobiega niezamierzonemu uruchomieniu. Głowica rozpylająca jest chroniona przed naciskiem przez inteligentny system ze sprężynową pokrywką na zawiasach. Dodatkowo można zabezpieczyć gaz za pomocą zawleczki.
Dane techniczne
Kolor: Black
Pojemność: 750 ml
Skład: 10% OC
Moc: 2 000 000 Scoville Heat Units
Rodzaj rozpylenia: stożek
Skuteczny zasięg: do 6 m
Wymiary: 308 x 74 mm
Waga: 740 g
Producent: Hoernecke, Niemcy
| Pojemność | 750 ml |
|---|---|
| Forma wyrzutu mieszanki | stożek |
| Zasięg skuteczny do | 6 m |
| Stężenie substancji drażniącej OC | 10 % |
| Zawartość kapsaicynoidów w OC | 13,3 % |
| Ostrość OC w skali Scoville'a | 2 mln SHU |
| Zawartość kapsaicynoidów w mieszance | 1,33 % |
| Barwnik znakujący napastnika | Nie |
| Wysokość pojemnika | 308 mm |
| Szerokość pojemnika | 74 mm |
| Wartość jednostkowa | 750 ml |
| Dioda LED | Nie |
| Mocowanie w zestawie | Nie |
| Waga | 740 g |
| Kraj produkcji | Niemcy |
| EAN | 4017599007033 |
| Kod producenta | 1406.4 |
| Producent | Hoernecke |
| EAN |