Kapelusz Helikon Boonie Hat Cotton Rip-Stop - US Desert
Kapelusz Helikon Boonie Hat Cotton Rip-Stop - US Desert
Kapelusz wojskowy wyposażony w cztery otwory wentylacyjne z kratką zabezpieczającą przed dostaniem się insektów. Szerokie rondo stanowi doskonałą ochronę przed słońcem i deszczem.
Wytrzymały materiał bawełniany, splot Rip-Stop
Model wykonany w kolorach kamuflażu US Desert - świetny wybór zarówno na co dzień, jak i do zastosowań turystyczno-outdoorowych. Tkanina, z jakiej uszyto ten wariant, to 100% bawełna Rip-Stop. Mocna, lekka, przewiewna i przyjemna w dotyku.
Sznurek do regulacji, osłona przeciwsłoneczna
Wyposażony w sznurek z regulacją długości do podpięcia pod szyją. Nad rondem wszyto taśmę, dzięki której na kapeluszu możemy zamocować podręczne drobiazgi (np. repelent na insekty, elementy maskowania). Kapelusz dodatkowo wyposażony jest w odpinaną osłonę przeciwsłoneczną na kark, dzięki czemu doskonale spełnia swoją funkcję ochronną nawet podczas bezchmurnego nieba.
Najważniejsze cechy
- wykonany z bawełny
- splot Rip-Stop
- otwory wentylacyjne
- osłona karku
- sznurek do regulacji
Kamuflaż US Desert (3 Color Desert)
US Desert, znany również jako 3 Color Desert, to pustynny wzór kamuflażu opracowany jako następca 6 Color Desert Pattern. Powstał w 1990 roku, a oficjalnie wprowadzono go do użytku w 1992 roku z myślą o operacjach prowadzonych na Bliskim Wschodzie. Wzór oparty jest na trzech kolorach: beżu, bladej zieleni i brązie, co pozwoliło na uproszczenie mikrowzoru i zmniejszenie kontrastowości względem poprzednika. Taka kolorystyka okazała się skuteczniejsza w jałowym, piaszczystym środowisku, a zarazem lepiej radziła sobie z problemem nagrzewania się tkaniny. Kamuflaż ten był szeroko stosowany przez siły zbrojne USA m.in. podczas operacji Pustynna Burza, a także w Iraku i Afganistanie.

Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Helikon-Tex.
Helikon-Tex to polska firma założona w 1983 roku, specjalizująca się w produkcji odzieży taktycznej, militarnej i outdoorowej. Oferuje szeroką gamę produktów, takich jak odzież, plecaki, torby i akcesoria taktyczne, które zdobyły uznanie zarówno wśród służb mundurowych, jak i pasjonatów outdooru. W jej ofercie wyróżniają się linie: Bushcraft – dedykowana miłośnikom survivalu, Law Enforcement – zaprojektowana z myślą o funkcjonariuszach, oraz Range – stworzona dla strzelców. Helikon-Tex wykorzystuje nowoczesne wzory kamuflaży, takie jak MultiCam, ATACS czy PenCott, zapewniając idealne dopasowanie do różnych warunków terenowych.
Kolor/kamuflaż | Kamuflaż |
---|---|
Typ materiału | Naturalny |
Elastyczność materiału | Nierozciągliwy |
Faktura materiału | Rip-Stop (kratka) |
Regulacja obwodu | Nie |
Płeć | Męska |
Wentylacja | Tak |
Waga | 120 g |
Materiał główny | 100% bawełna |
Kamuflaż | US Desert |
Panel velcro | Nie |
Kod producenta | KA-BON-CR-05- |
Producent | Helikon |
EAN |
Rozmiar |
Obwód głowy |
---|---|
S | 55 |
M | 57 |
L | 59 |
XL | 61 |
XXL | 63 |
3XL | 65 |