Zamów do 23:00 - Paczkomat® i kurier DHL z dostawą na jutro!

00 g 00 m 00 s

Książka "Brytyjskie wojska specjalne" - Marek Gryga

Ocena:
100% of 100
Producent: Defence24
Wysyłka: Brak towaru Dostawa: 3,99 zł
35,99 zł 39,99 zł
Oszczędzasz 4,00 zł
Dostępne warianty produktu:
Brak w magazynie - sprawdź produkty podobne
lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Zadzwoń do nas - doradzimy podobny towar! +48 713474749
Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymać informację o dostępności produktu.
  • opis
  • dane techniczne
  • Opinie 1
  • Warto dokupić
39,99 zł 35,99 zł

Brytyjskie wojska specjalne (United Kingdom Special Forces, UKSF) należą do tych cieszących się największym uznaniem dzięki wielu osiągnięciom. Można śmiało założyć, że niemal wszyscy interesujący się tematyką wojskową słyszeli, oglądali filmy bądź czytali o dokonaniach słynnych operatorów SAS (Special Air Service), zarówno podczas II wojny światowej, jak i w późniejszych konfliktach zbrojnych czy przy zwalczaniu terroryzmu. Niemniej UKSF to coś więcej niż powszechnie znany 22 Pułk SAS.

Niniejsza publikacja ma przybliżyć czytelnikowi tradycje związane z brytyjskimi wojskami specjalnymi, ich współczesność, zdolności w poszczególnych obszarach funkcjonalnych, a także przykład przeprowadzonej przez nich akcji. W "Brytyjskich Wojskach Specjalnych" autor, odnosząc się do brytyjskich żołnierzy wojsk specjalnych, stosuje pojęcia „operatorzy” czy „komandosi”. Ten ostatni w brytyjskich siłach zbrojnych jest co prawda zarezerwowany dla elitarnych żołnierzy piechoty morskiej (Royal Marines) niewchodzących w skład wojsk specjalnych, jednak w polskiej terminologii odnosi się właśnie do żołnierzy przeznaczonych do prowadzenia operacji specjalnych.

Autor posłużył się pojęciami zdolności operacyjnych oraz obszarów funkcjonalnych, które usystematyzują przekazywaną wiedzę i umożliwią Czytelnikowi lepsze zrozumienie możliwości i ograniczeń związanych z bieżącym funkcjonowaniem UKSF, a także ich przygotowaniem do realizacji stawianych im zadań w czasie kryzysu i wojny.

Ppłk rez. dr Marek Gryga jest autorem szeregu publikacji i opracowań poświęconych komandosom oraz prowadzonych przez nich działaniom.

Dane techniczne
Autor: Marek Gryga
Rok wydania: 2021
Format: 160 x 230 mm
Ilość stron: 138
Wydawca: Defence24

Więcej informacji
EAN 9788365960290
Ocena:
100
5/5
Opinie: 1
Dodaj opinię
Dodaj opinię
Opinie są weryfikowane przez naszych moderatorów. Pojawiają się przy produkcie najczęściej w około 7 dni roboczych.

Anuluj
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49