Dostawa usługą Paczka w Weekend

00 g 00 m 00 s

Książka "Polskie wojska specjalne we współczesnym świecie" - Marek Gryga

Ocena:
100% of 100
Producent: Defence24
Wysyłka: Natychmiast Dostawa: 7,99 zł
64,99 zł
Dostępne warianty produktu:
  • Zamów jeszcze przez
    041822
    i odbierz paczkę w sobotę!
Zadzwoń i zamów: 71 347 47 49
Kup i zbierz 6 punktów = 3,00 zł zniżki na następne zakupy.
Bezterminowe zwroty dla klubowiczów KSK
Kup teraz, zapłać za 30 dni
  • opis
  • dane techniczne
  • Opinie 1
  • Warto dokupić
64,99 zł

Studium wyzwań i zagrożeń

Wojska specjalne Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, podobnie jak ich odpowiednicy w siłach zbrojnych innych państw, mają unikalne cechy odróżniające je od innych rodzajów wojsk czy sił zbrojnych. Wyróżnia je możliwość jednoczesnego prowadzenia działań w wymiarze lądowym, powietrznym i morskim, precyzja działania, nieszablonowość stosowanej taktyki i technik, wysoki poziom gotowości do użycia oraz znaczna efektywność. Dlatego przewidziane są do zadań szczególnie ważnych, które są najczęściej poza możliwościami wojsk konwencjonalnych.

Książka „Polskie Wojska Specjalne we współczesnym świecie. Studium wyzwań i zagrożeń” ma na celu przybliżenie czytelnikowi stanu, w jakim znajdują się polskie wojska specjalne na chwilę obecną (to jest rok 2020) na tle ich odpowiedników w innych państwach, pokazanie wpływu czynników zewnętrznych na ich funkcjonowanie, a także wskazanie możliwych kierunków ewolucji w rozwoju naszych komandosów.

Autor, podejmując próbę określenia pożądanych zmian, zdecydował się oprzeć się o wiedzę i doświadczenie setek żołnierzy polskich wojsk specjalnych, wielu publikacji dostępnych zarówno w postaci opracowań zwartych, jak i tych zamieszczonych w internecie. Pogłębiły one wiedzę autora oraz zweryfikowały pogląd, który był owocem obserwacji własnej wynikającej z dwunastoletniej służby w jednostkach specjalnych oraz ponad dwuletniej służby w Akademii Sztuki Wojennej w charakterze starszego wykładowcy zajmującego się problematyką wojsk specjalnych.

Ppłk rez. dr Marek Gryga jest autorem szeregu publikacji i opracowań poświęconych komandosom oraz prowadzonych przez nich działaniom.

Książka w polskiej wersji językowej.

Dane techniczne
Autor: Marek Gryga
Rok wydania: 2021
Format: 160 x 230 mm
Ilość stron: 317
Wydawca: Defence24

Więcej informacji
EAN 9788365960221
Ocena:
100
5/5
Opinie: 1
Dodaj opinię
Dodaj opinię
Opinie są weryfikowane przez naszych moderatorów. Pojawiają się przy produkcie najczęściej w około 7 dni roboczych.

Anuluj
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49