Zamów do Paczkomatu z odbiorem w sobotę!

Książka "Rajd w działaniach pododdziałów lekkich. Studium taktyczne" - Paweł Makowiec

Ocena:
100% of 100
Producent: Defence24
Wysyłka: Brak towaru Dostawa: Gratis
69,99 zł
Brak w magazynie - sprawdź produkty podobne
lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Zadzwoń do nas - doradzimy podobny towar! +48 713474749
Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymać informację o dostępności produktu.
  • opis
  • dane techniczne
  • Opinie 2
  • Warto dokupić
69,99 zł

Operacje rajdowe występują w działaniach taktycznych od czasów starożytności, a w formie działań zagonowych (zagonów) obecne były również od średniowiecza w polskiej sztuce wojennej. W walce pododdziałów lekkich stanowią element tzw. małej taktyki (infantry minor tactics, IMT), będąc skutecznym narzędziem walki w rękach dowódców pododdziałów specjalnych, regularnej piechoty czy partyzantki. W warunkach współczesnego, rozproszonego pola walki, z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, nadal tworzy rzeczywiste zagrożenie dla przeciwnika w głębi jego ugrupowania, o czym świadczy wojna na Ukrainie.

Celem publikacji jest próba omówienia podstawowych elementów działań rajdowych, które zdaniem autora mają kluczowe znaczenie dla odniesienia sukcesu w walce małych pododdziałów. Umiejętne wykorzystanie warunków terenowych, skrytość infiltracji oraz efektywne wykorzystanie środków ogniowych, a także środków łączności i wsparcia dowodzenia stanowią podstawę wypracowania miejscowej przewagi taktycznej nad przeciwnikiem w rejonie obiektu rajdu.

Struktura publikacji spełnia założenie stworzenia skutecznego narzędzia prowadzącego dowódcę pododdziału piechoty przez meandry organizacji i taktyki działań rajdowych. W rozdziałach kolejno omówiono zagadnienia związane z aparatem pojęciowym i klasyfikacją, planowaniem i realizacją rajdu w różnych wariantach taktycznych oraz środowiskach walki. Szczególną rolę w tekście odgrywa omówienie taktyki infiltracji ugrupowania przeciwnika, która jest kluczowym elementem działań rajdowych. Odwołując się do doświadczeń konfliktów zbrojnych XX i XXI w., autor starał się ująć w publikacji perspektywiczne środki bojowe i sprzęt, których wykorzystanie znacznie poszerza możliwości walki pododdziałów lekkich.

W publikacji szeroko wykorzystano dostępne regulaminy walki Wojska Polskiego, US Army, US Marine Corps, a także tytuły z zakresu IMT. Wymienione pozycje – uzupełnione przez doświadczenia autora nabyte w ciągu różnego typu szkoleń z zakresu IMT, a także przez prace studyjne – umożliwiły wypracowanie nowego spojrzenia na problematykę działań rajdowych.

Książka „Rajd w działaniach pododdziałów lekkich. Studium taktyczne” przeznaczona jest do użytku przede wszystkim przez żołnierzy pododdziałów lekkiej piechoty WOT, pododdziałów aeromobilnych WL, pododdziałów WS, a także członków stowarzyszeń i grup proobronnych oraz wszystkich osób zainteresowanych problematyką działań taktycznych piechoty.

Dane techniczne
Autor: Paweł Makowiec
Rok wydania: 2022
Okładka: miękka
Format: 134 x 214
Ilość stron: 268
Wydawnictwo: Defence24

Więcej informacji
EAN 9788365960382
Ocena:
100
5/5
2 Opinie
Dodaj opinię
Dodaj opinię
Opinie są weryfikowane przez naszych moderatorów. Pojawiają się przy produkcie najczęściej w około 7 dni roboczych.

Anuluj
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49