Lekka i kompaktowa lornetka turystyczna Steiner Bluhorizons o powiększeniu 8x i średnicy obiektywów 22 mm. Doskonale sprawdzi się podczas wędrówek po górach i spacerów po lesie.
Innowacyjna technologia Autobright sprawia, że soczewki automatycznie dostosowują poziom jasności zależnie od otoczenia.
Optykę zamknięto w wytrzymałym tubusie o teksturowanej powierzchni zapewniającej pewny chwyt.
Budowę lornetki oparto na układzie pryzmatu typu Roof, w którym soczewki obiektywów są położone w jednej linii z soczewkami wzierników. Dzięki temu rozmiary lornetki są niewielkie.
Ergonomiczny kształt muszli ocznych skutecznie blokuje wiatr, deszcz, śnieg i światło.
Dane techniczne
Średnica obiektywu: 22 mm
Powiększenie: 8x
Liniowe pole widzenia na 1000 m: 104 m
Sprawność zmierzchowa: 13.27
Minimalna odległość ogniskowania: 2 m
Wymiary: 101 mm x 116 mm x 45 mm
Waga: 249 g
Producent: Steiner Optik, Niemcy
Militaria.pl jest autoryzowanym dealerem marki Steiner.
Steiner to renomowany niemiecki producent sprzętu optycznego, który od 1947 roku wyznacza standardy w dziedzinie precyzyjnej optyki. Marka specjalizuje się w lornetkach, lunetach celowniczych, celownikach kolimatorowych oraz urządzeniach noktowizyjnych i termowizyjnych, które znajdują zastosowanie w wojsku, myślistwie, żeglarstwie i obserwacji przyrody. Steiner słynie z innowacyjnych rozwiązań, takich jak wypełnianie azotem czy obudowy z Makrolonu. Produkty tej marki są eksportowane do ponad 80 krajów i cieszą się uznaniem profesjonalistów na całym świecie. Od 2008 roku Steiner jest częścią Beretta Holding, co dodatkowo umacnia jego pozycję na rynku międzynarodowym.
| Powiększenie (x) | 8 |
|---|---|
| Średnica obiektywu (mm) | 22 |
| Minimalny focus | 2 m |
| Szkła optyczne | Steiner High-Contrast Optik |
| Źrenica wyjściowa | 2,75 mm |
| Układ | Dachowy |
| Pole widzenia (m /100 m) | 104 m/ 1000 m |
| Zastosowanie lornetki | Turystyczna |
| Powłoka antyrefleksyjna | Wielowarstwowa powłoka |
| Wodoodporność lornetki | Tak |
| Długość | 101 mm |
| Waga | 249 g |
| EAN | 4015649003509 |
| Kod producenta | LORN.STEIN/BLUHOR. 8X22 |
| Producent | Steiner Optik |
| EAN |