Świetny łuk. Doskonale się nadaje do nauki strzelania co oznacza wyrabianie odpowiednich nawyków. Po nabyciu nawet niewielkiego doświadczenia strzelanie to sama przyjemność. Zgadzam się oczywiście z poprzednią opinią i polecam zakup oprzyrządowania.
Łuk refleksyjny wzorowany na tradycyjnych rozwiązaniach wykorzystywanych przez węgierską jazdę już od X wieku. Łuki tego typu były z powodzeniem wykorzystywane podczas łupieżczych wypraw na tereny Europy Zachodniej oraz Cesarstwa Bizantyńskiego.
Łuk został wytworzony przez węgierską manufakturę łuków tradycyjnych Flagella Dei. Do jego wykonania wykorzystano tradycyjne materiały w postaci drewna, rogu oraz skóry naturalnej, z domieszką nowoczesności w formie włókna szklanego i żywicy epoksydowej. Do wykończenia tego wariantu zastosowano drewno jesionowe.
Siła naciągu wynosi około 45 funtów, czyli mniej więcej 20,5 kilograma. Pomimo długości 146 cm, waga łuku kształtuje się na poziomie jedynie 600 g. Dzięki klasycznej konstrukcji bez półki, łuk może być używany przez osoby prawo, jak i leworęczne.
Świetny wybór dla rekonstruktorów, miłośników historii oraz osób, które przygodę z łucznictwem chcą rozpocząć lub rozwijać w towarzystwie ponadczasowej konstrukcji.
Łuk spełnia wymagania IFAA oraz WA (FITA) dla swojej klasy sprzętowej.
Dane techniczne
Materiał:
- drewno,
- róg,
- włókno szklane,
- żywica epoksydowa,
- skóra naturalna.
Siła naciągu: 41 - 50 funtów (18,5 - 22,5 kg)
Długość naciągu: do 32"
Długość: 146 cm
Waga: 600 g
Kolor: jesion
Producent: Flagella Dei, Węgry
| Typ łuku | Refleksyjny |
|---|---|
| Maksymalna siła naciągu | 20.5 kg |
| Majdan | Kompozyt |
| Materiał ramion | Kompozyt |
| Celownik | Nie |
| Uchwyt na kołczan | Nie |
| Długość | 1460 mm |
| Waga | 600 g |
| EAN | 5999104600535 |
| Kod producenta | FDSZT45/50 |
| Producent | Flagella Dei |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 2
-
-
krótko mówiąc - barrdzo fajne łuczydło - uwaga - te "funty naprawdę czuć - ciągnie niesamowicie. niemniej polecam od razu rękaw na nadgarstek (ochraniacz) i takiż sam na palce dłoni strzelającej ("rękawica łucznicza"). przy okazji jest po prostu subiektywnie bardzo ładny.
Brak opinii