Luneta celownicza oferująca zmienne przybliżenie 3-9x z obiektywem 24 mm powstała na bazie PSO-1 NPZ oraz POSP 2-6x24. Korpus lunety powstał z wytrzymałego na uszkodzenia mechaniczne i odpornego na korozję aluminium 6063 T6 pokrytego charakterystyczną dla sowieckich i wczesnych rosyjskich celowników "młotkową" emalią. Trwała konstrukcja zapewnia odporność na wstrząsy do 500 g.
Mocowanie celownika oraz system podświetlenia siatki zostały zmodyfikowane tak, aby usprawnić dopasowanie celownika do montażu. Dzięki temu celownik pasuje zarówno na karabiny wyborowe SWD, jak i na karabinki AK (nawet AKS-74U), czy repliki WSS czy AS WAŁ produkcji LCT.
Siatka celownika jest wyraźna, posiada dwa stopnie poświetlenia w kolorze czerwonym. Regulacja odbywa się za pomocą dwóch wieżyczek z wyraźnymi kliknięciami (1 klik = 0,75 MOA). Celownik jest zasilany jedną baterią CR2032.
W zestawie znajduje się:
- celownik OPFF-03,
- osłonę sunshader wraz z flip-up,
- gumowy okular typu "świńskie ucho",
- klucz do regulacji montażu,
- ściereczka do czyszczenia.
Dane techniczne
Powiększenie: 3-9x
Średnica obiektywu: 24 mm
Regulacja krzyża celowniczego: 1 klik = 0,75 MOA
Siatka celownicza: PSO-1
Wodoodporność: IPX4
Wysokość: 240 mm
Długość: 285 mm
Waga: 602 g
Producent: Vector Optics
Militaria.pl jest dealerem premium marki Vector Optics.
Vector Optics to producent optyki strzeleckiej i obserwacyjnej założony w 2007 roku przez Stephena Shena, którego celem było stworzenie w Chinach sprzętu dorównującego najlepszym światowym standardom. Marka działa dziś w ponad 80 krajach, oferując nie tylko lunety celownicze, lecz także lornetki i lunety obserwacyjne wykorzystywane przez myśliwych, strzelców sportowych oraz służby mundurowe. Produkty wyróżniają się solidną konstrukcją, pełną kontrolą jakości oraz autorską powłoką optyczną VePRO FMC, która poprawia transmisję światła i odporność w trudnych warunkach. Vector Optics zyskało uznanie na prestiżowych targach SHOT Show i IWA, umacniając swoją pozycję w świecie broni i optyki.
| Średnica obiektywu | 24 mm |
|---|---|
| Podświetlenie znaku celowniczego | Tak |
| Regulacja paralaksy | Brak |
| Średnica tubusu | Brak danych |
| Odległość od oka | 62 mm |
| Korekcja dioptryczna okularu | Nie |
| Powłoka antyrefleksyjna | Fully Multi Coated (FMC) |
| Wysokość montażu | Wysoki |
| Długość | 285 mm |
| Waga | 602 g |
| EAN | 5902543110121 |
| Kod producenta | VEC-10-039949 |
| Producent | Vector Optics |
| EAN |