Nóż kupiony dla syna na obóz harcerski. Wrócił z obozu mega zadowolony z noża. Bezpieczny i odpowiedniej wielkości jak na normalnej budowy 11 latka. Załączona pochwa dobrze trzyma nóż.
Nóż ze stałym ostrzu z klingą typu full-tang. Ostrze o profilu clip-point wykonano ze stali nierdzewnej 440A. Czubek jest zaokrąglony dla bezpieczeństwa użytkownika.
Okładziny rękojeści wykonano z drewna rosewood oraz rootwood. Całość zabezpieczono pinami. Duży jelec chroni dłoń przed zsunięciem się na ostrze. Na końcu chwytu jest przelotka na linkę zabezpieczającą lub rzemień.
W zestawie z nożem jest skórzana kabura z szlufką do pasa.
Dane techniczne
Stal: 440A
Długość ostrza: 80 mm
Grubość ostrza: 2,7 mm
Materiał rękojeści: drewno
Długość całkowita: 158 mm
Waga: 62 g
Producent: Boker, Niemcy
Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem -„Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 80 mm |
| Grubość głowni | 2.7 mm |
| Profil głowni | Clip-Point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Średnia |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 158 mm |
| Stal ostrza | 440A |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Drewno |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 62 g |
| EAN | 4045011064241 |
| Kod producenta | 02MB362 |
| Producent | Boker |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Liczba opinii: 1
Brak opinii