lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Nóż Boker Plus Andhrimnir Mini
Kompaktowy nóż survivalowy o długości całkowitej 150 mm i konstrukcji Full Tang, czyli z trzpieniem klingi przechodzącym przez całą rękojeść. Został zaprojektowany przez Dirka Hofmeistera z Midgards Messer. Głownię typu Wharncliffe wykonano ze stali narzędziowej D2 o wysokiej odporności na ścieranie. Rękojeść wykonano z kompozytu szklano-epoksydowego G10. W zestawie znajduje się kabura z tworzywa Kydex umożliwiająca mocowanie do pasa.
Stal narzędziowa D2
Ostrze noża wykonano ze stali narzędziowej D2, charakteryzującej się wysoką agresywnością cięcia oraz znaczną odpornością na ścieranie. Po hartowaniu osiąga twardość w przedziale 57–62 HRC, co przekłada się na długotrwałe utrzymanie ostrości nawet przy intensywnym użytkowaniu. Stal D2 nie jest w pełni nierdzewna, jednak jej odporność na korozję jest wystarczająca do codziennego użytkowania.
Głownia Wharncliffe
Głownia o profilu Wharncliffe ma długość 85 mm i grubość 6 mm oraz została wyposażona w gładką krawędź tnącą wyprowadzoną szlifem płaskim. Taka geometria sprzyja czystemu cięciu i dobrze sprawdza się przy zadaniach wymagających precyzji. Ostrze wykończono metodą satynowania, która nadaje mu półmatową powierzchnię, poprawia estetykę oraz zwiększa odporność na zarysowania. Grzbiet klingi oraz ricasso pokryto powłoką w kolorze ciemnoszarym.
Okładziny z G10, jimping
Ergonomicznie wyprofilowaną rękojeść wykonano z wytrzymałego kompozytu szklano-epoksydowego G10. Głębokie wycięcie na palec pełni funkcję jelca, zapobiegając ześlizgnięciu się dłoni na ostrze podczas pracy. W połączeniu z karbowaniem na grzbiecie klingi (jimping) rozwiązania te zapewniają dobrą kontrolę nad nożem, nawet przy mokrych lub zabrudzonych dłoniach. Na końcu rękojeści znajduje się otwór umożliwiający przewleczenie linki.
Kabura z wytrzymałego Kydexu
W zestawie znajduje się sztywna kabura wykonana z lekkiego i odpornego na uszkodzenia tworzywa Kydex. Jest precyzyjnie dopasowana do kształtu noża, co zapewnia bezpieczne przenoszenie i szybki dostęp do ostrza. Wyposażenie w adapter umożliwia wygodne mocowanie na pasie.
Najważniejsze cechy
- stal narzędziowa D2
- zaprojektowany przez Dirka Hofmeistera
- konstrukcja Full Tang
- głownia o profilu Wharncliffe
- szlif płaski
- wykończenie metodą satynowania
- grzbiet klingi oraz ricasso z ciemnoszarą powłoką
- okładziny rękojeści z laminatu G10
- kabura z Kydexu z mocowaniem do pasa
Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem – „Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 85 mm |
| Grubość głowni | 6 mm |
| Profil głowni | Wharncliffe |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
| Odporność na korozję | Średnia |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 150 mm |
| Kolor główny | Black |
| Zbijak do szyb | Nie |
| Stal ostrza | D2 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 182 g |
| EAN | 4045011264399 |
| Kod producenta | 02BO091 |
| Producent | Boker |
| EAN |