Nóż Casstrom Lars Falt Canvas Micarta A8 Mod Kydex
Nóż o łącznej długości 230 mm oraz głownią o długości 115 mm i profilu Drop-Point wykonana ze stali narzędziowej A8 Mod. Ostrze wyprowadzono szlifem scandi (skandynawski). Klingę wykończono metodą satynowania, nadającą efekt matu. Okładziny rękojeści wykonano z Micarty w naturalnym kolorze. Do zestawu dołączona została kabura z odpornego na uszkodzenia Kydexu. Za projekt noża odpowiada szwedzki ekspert survivalowy Lars Fält.
Stal narzędziowa A8 Mod
Klinga została wykonana ze stali narzędziowej A8 Mod, cechującej się wysoką odpornością na wykruszenia oraz łatwością ostrzenia przy zachowaniu bardzo dobrej ostrości roboczej. Dzięki zawartości chromu, molibdenu i wanadu zapewnia korzystne połączenie udarności, stabilności ostrza oraz odporności na zużycie. Sprawdza się szczególnie w nożach roboczych i outdoorowych, gdzie ważna jest odporność na duże obciążenia.
Głownia o profilu Drop-Point, szlif scandi
Głownia o długości 115 mm i grubości 4 mm oraz profilu Drop-Point, zaprojektowanym z myślą o maksymalnej wytrzymałości zakończenia ostrza. Taki profil sprawdza się szczególnie w zastosowaniach outdoorowych i EDC, gdzie wymagane jest połączenie wysokiej zdolności do przebijania i optymalnej kontroli nad ostrzem.
Nóż ma konstrukcję Full Tang, czyli z trzpieniem klingi przechodzącym przez całą rękojeść. W modelu Lars Falt zastosowano szlif skandynawski (Scandi), zapewniający zwiększoną odporności na uszkodzenia. Ostrze zostało wykończone metodą Satynowania, nadającą efekt matu.
Ergonomiczna rękojeść z Micarty
Ergonomicznie kształtowane okładziny rękojeści wykonano z micarty w naturalnym kolorze. Pod wpływem użytkowania materiał stopniowo ciemnieje i nabiera charakterystycznej patyny, która podkreśla jego strukturę. Proces ten jest typową cechą surowca i nie wpływa negatywnie na jego trwałość ani właściwości użytkowe.
Kabura z Kydexu
Do zestawu dołączono sztywną kaburę wykonaną z kydexu wyposażoną w zintegrowaną skórzaną pętlę, która umożliwia bezpieczne przenoszenie noża na pasie.
Najważniejsze cechy
- stal narzędziowa A8 Mod
- głownia o profilu Drop-Point
- szlif typu Scandi
- kabura wykonana z kydexy
- okładziny rękojeści z Micarty
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 115 mm |
| Grubość głowni | 4 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Średnia |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 230 mm |
| Zbijak do szyb | Nie |
| Stal ostrza | A8 Mod |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Micarta |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 255 g |
| EAN | 7340111118502 |
| Kod producenta | 11850 |
| Producent | Casstrom |
| EAN |