Nóż kuchenny z serii Core z głownią wykonaną z niemieckiej stali nierdzewnej X50CrMoV15. Odpowiednie hartowanie zapewnia dobre trzymanie ostrości oraz łatwy proces ponownego ostrzenia.
Rękojeść noża wykonana z wytrzymałego polimeru, który nie ślizga się w dłoni i leży pewnie nawet wtedy, kiedy dłonie są mokre lub tłuste. Rękojeść jest dobrze wyprofilowana, odporna na ścieranie oraz działanie wysokich temperatur.
Nóż posiada doskonałe właściwości tnące, a stal użyta przez firmę Boker długo trzyma ostrość i łatwo się ostrzy. Doskonale nadaje się do obierania warzyw i owoców.
Dane techniczne
Głownia: stal nierdzewna
Długość głowni: 90 mm
Grubość ostrza: 1,6 mm
Ostrze: gładkie
Rękojeść: polimer
Długość całkowita: 203 mm
Waga: 52 g
Producent: Boker, Niemcy
Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem – „Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Kuchenny |
| Długość głowni | 90 mm |
| Grubość głowni | 1.6 mm |
| Profil głowni | Inne |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Niska |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 203 mm |
| Stal ostrza | Nierdzewna |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Tworzywo sztuczne |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 52 g |
| EAN | 4045011172007 |
| Kod producenta | 130810 |
| Producent | Boker |
| EAN |