Biorąc ten nóż do ręki, czujesz solidność. Jest ciężki i doskonale leży w dłoni. Wywołał uśmiech na mojej twarzy, jak prezent znaleziony pod choinką. Pokazałem nóż mojej partnerce, oznajmiając, że to pierwszy i ostatni raz, gdy go dotyka. Dawno żaden zakup nie sprawił mi tyle radości.
Wytrzymały i funkcjonalny nóż kuchenny o konstrukcji Full-Tang dedykowany do krojenia, siekania i porcjowania. Znakomicie sprawdzi się zarówno w użyciu profesjonalnym, jak i w domowej kuchni.
Ostrze wykonane zostało z wysokiej jakości stali AUS-8. Stal ma doskonałe właściwości tnące oraz długo trzyma ostrość i łatwo się ostrzy. Dzięki prostokątnej klindze można szybko przenieść pokrojone składniki na patelnię.
Rękojeść wykonano z wytrzymałego kompozytu Micarta na bazie żywicy epoksydowej, który wyróżnia się wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na wodę. Wyważona konstrukcja zapewnia stabilność podczas pracy na desce do krojenia.
W zestawie z nożem znajduje się wytrzymały pokrowiec ułatwiający przenoszenie oraz przechowywanie.
Dane techniczne
Kolor: Blue
Stal: AUS-8
Ostrze: gładkie
Długość głowni: 180 mm
Rękojeść: Micarta
Długość całkowita: 300 mm
Waga: 572 g
Producent: Fissman, Dania
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Kuchenny |
| Długość głowni | 180 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 300 mm |
| Stal ostrza | AUS-8 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Micarta |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 572 g |
| EAN | 4895204125842 |
| Kod producenta | 03FM2584 |
| Producent | Fissman |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 3
-
-
Bardzo duży i ciężki nóż. Ostry. Dobrze się nim pracuje. Bdobrze się prezentuje. Estetyka idzie w parze ze skutecznością w pracy. Ciężar i rozmiar noża należy brać pod uwagę przy zakupie.
-
Dobrze zaprojektowany tasak, który sprawdzi się idealnie do gotowania na świeżym powietrzu. Dobrze sieka, wygodnie się trzyma. W komplecie super pochwa. Polecam
Brak opinii