Duży, solidnie wykonany nóż obozowy. Poradzi sobie z przerąbaniem nawet sporych gałęzi, a przy odrobinie samozaparcia da radę jako terenowy nóż kuchenny. Polecam.
Nóż LKW Master Crusher by Radosław Łęgowik - Brown Micarta
Masywny nóż o konstrukcji Full Tang i grubości głowni 4,4 mm. Głownię o profilu Drop-Point wykonano ze stali O2 Bohler K720, charakteryzującej się łatwością ostrzenia, dobrym trzymaniem ostrości i wysoką odpornością na korozję. Rękojeść noża zostaa wykonana z Micarty w kolorze brązowym. Sprawdzi się jako nóż do wypraw bushcraftowych, survivalowych oraz podczas przygotowywania obozu w terenie. Za projekt i wykonanie prezentowanego modelu odpowiada polski knifemaker Radosław Łęgowik.
Polski projekt
Radosław Łęgowik to polski twórca noży i założyciel marki LKW - Libra Knife Works. Od 2007 roku ręcznie projektuje i wykonuje noże oparte na własnych wzorach - każdy egzemplarz powstaje w jego pracowni z pełną kontrolą procesu, łącznie z hartowaniem i obróbką cieplną. Oferta obejmuje zarówno noże taktyczne o nowoczesnej stylistyce, jak i w pełni użytkowe noże survivalowe.
Stal narzędziowa O2 Bohler K720
Nóż został wykonany z wysokowęglowej stali narzędziowej O2 Bohler K720 zahartowanej do twardości 59 HRC. Zastosowany surowiec w połączeniu z precyzyjną obróbką cieplną charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, odpornością na pękanie i dobrym trzymaniem ostrości. Dodatkowo stal ta jest łatwa do naostrzenia, nawet w warunkach polowych, co jest szczególnie istotne dla noża o przeznaczeniu outdoorowym i bushcraftowym.
Profil Drop-Point, szlif płaski, jimping
Głownia o długości 165 mm i grubości 4,4 mm ma kształt Drop-Point oraz wyraźnie zaznaczony brzusiec, zwiększający efektywność narzędzia podczas cięcia. Ostrze zostało wyprowadzone szlifem płaskim sięgającym połowy wysokości głowni. Fałszywe ostrze w górnej części głowni zwiększa zdolność do przebijania oraz tworzy ostry czubek umożliwiający wykonywanie zadań wymagających wysokiej precyzji.
Na grzbiecie, w miejscu oparcia kciuka, umieszczono jimping (karbowanie) ułatwiający kontrolę nad ostrzem podczas cięcia. Powierzchnię klingi wykończono przy pomocy metody Stonewash, dzięki czemu ostrze staje się bardziej matowe, a rysy powstałe podczas użytkowania są na nim mniej widoczne.
Rękojeść z Micarty, jelec, otwór na linkę
Ergonomiczne wyprofilowana rękojeści z Micarty, czyli z wytrzymałego i wodoodpornego tworzywa na bazie żywicy epoksydowej, zapewnia pewny i bezpieczny chwyt w każdych warunkach. Rękojeść dodatkowo została wyposażona w jelec, który zapobiega ześlizgnięciu się ręki na ostrze podczas pracy nożem. W tylnej części rękojeści znajduje się otwór na linkę zabezpieczającą (lanyard hole). W tylnej części trzpień noża wystaje poza okładziny rękojeści, dzięki czemu może służyć do awaryjnego rozbijania szyb oraz jako dodatkowe narzędzie polowe.
sztywna kabura z Kydexu, szlufka do pasa
W zestawie znajduje się sztywna kabura wykonana z lekkiego i odpornego na uszkodzenia tworzywa Kydex. Otwory i przelotki umieszczone na każdej stronie kabury umożliwiają multipozycyjne mocowanie do ekwipunku. Z tyłu kabury umieszczono szlufkę umożliwiającą montaż na pasie.
najważniejsze cechy
- wykonany przez polskiego knifemakera Radosława Łęgowika
- stal narzędziowa O2 Bohler K720
- konstrukcja Full Tang
- głownia o profilu Drop-Point
- ostrze wyprowadzone szlifem płaskim
- ergonomicznie wyprofilowana rękojeść z Micarty
- kabura z Kydexu
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 165 mm |
| Grubość głowni | 4,4 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Średnia |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 296 mm |
| Zbijak do szyb | Tak |
| Stal ostrza | O2 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Micarta |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 353 g |
| EAN | 5904933561155 |
| Kod producenta | 02LKW031 |
| Producent | LKW |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii