Świetny nóż. Bardzo dobrej jakości ostrze. Polecam
Bushcraft Survival Orange to nóż ze stałym ostrzem o grubości 3,2 mm. Jeden z bardziej wytrzymałych modeli wyprodukowanych przez Mora of Sweden. Klingę wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej typu 12C27 zahartowanej do twardości 56,5 HRC. Odpowiednie hartowanie zapewnia dobre trzymanie ostrości oraz łatwy proces ponownego ostrzenia.
Rękojeść noża wykonana została z wytrzymałego tworzywa sztucznego, pokrytego antypoślizgowa gumą. Producent dołączył w zestawie krzesiwo oraz osełkę diamentową umieszczone na wytrzymałej plastikowej pochwie.
Nóż idealnie sprawdzi się podczas survivalowej wyprawy, na kempingu, biwaku, a także jako uzupełnienie wyposażenia przedstawiciela służb mundurowych.
Dane techniczne
Rodzaj ostrza: Clip point
Twardość ostrza: 56,5 HRC
Długość ostrza: 109 mm
Długość całkowita: 232 mm
Szerokość ostrza: 23 mm
Grubość ostrza: 3,2 mm
Stal: 12C27
Rękojeść: tworzywo ABS
Waga: 229 g
Producent: Mora, Szwecja
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 109 mm |
| Grubość głowni | 3.2 mm |
| Profil głowni | Clip-Point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Średnia |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 232 mm |
| Stal ostrza | 12C27 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Tworzywo sztuczne |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 229 g |
| EAN | 7391846013907 |
| Kod producenta | NZ-BOS-SS-24 |
| Producent | Mora |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 3
-
-
5 za ostrze, 5 za kolor ( nie szukasz w trawie czy liściach ), 5 za jakość wykonania - razem 15!
-
Świetny nóż, jedna z najlepszych Morek jakie są ( oczywiście jeśli chodzi o stainless steel ) More bushcraft wyprzedza jedynie Mora Garberg. Jak dla mnie jedyną wadą tej morki to pomarańczowy kolor.. Szkoda, że nie ma wersji " Black Stainless Steel " tylko Carbon. no ale cóż można to przeboleć :) Polecam !
Brak opinii