Mora w wersji premium oferująca jeszcze więcej w rozsądnej cenie. Jeden z lepszych noży do bushcraftu. Dobra pochwa, wytrzymała konstrukcja, na której można polegać.
Nóż Garberg to nóż z ostrzem o grubości 3,2 mm oraz konstrukcji full tang. Jeden z bardziej wytrzymałych modeli wyprodukowanych przez Mora of Sweden. Klingę wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej typu 14C28N. Odpowiednie hartowanie zapewnia dobre trzymanie ostrości oraz łatwy proces ponownego ostrzenia.
Nóż idealnie sprawdzi się podczas survivalowej wyprawy, na kempingu, biwaku, a także jako uzupełnienie wyposażenia przedstawiciela służb mundurowych.
Rękojeść noża wykonana została z wytrzymałego nylonu - poliamidu. Dołączona do zestawu pochwa pozwala na mocowanie noża przy pasie. Wykonana została z 3 mm skóry licowej i posiada zapięcie na nap kryjące cały nóż.
Dane techniczne
Stal: 14C28N
Długość ostrza: 109 mm
Szerokość ostrza: 23 mm
Grubość ostrza: 3,2 mm
Rękojeść: tworzywo sztuczne
Waga: 272 g
Długość całkowita: 229 mm
Producent: Mora, Szwecja
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 109 mm |
| Grubość głowni | 3,2 mm |
| Profil głowni | Clip-Point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 229 mm |
| Stal ostrza | 14C28N |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Tworzywo sztuczne |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 272 g |
| EAN | 7391846017479 |
| Kod producenta | (NZ-GBG-SS-01) |
| Producent | Mora |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 17
-
-
Kawał porządnego noża. Głownia z dość dobrej stali o odpowiedniej grubości i szlifie. Dość łatwo się ostrzy, nie tępi się zbyt szybko. Rękojeść dobrze pasuje do ręki, chwyt przyzwoity. Do tego ciekawa kabura w komplecie, nóż się w niej nie przesuwa. Tym nożem w sumie zrobisz wszystko - od przygotowania posiłków, aż do rozszczepiania małych polanek. Ciekawe ostrze, polecam na dłuższe wędrówki w plenerze.:)
-
More Garberga kupiłem pod koniec 2018 roku i służy mi dzielnie. Mora sama w sobie jest dobrą marką, a tu mamy full tanga, który jest fabrycznie ostry jak żyleta no i jeszcze skórzana pochwa, wykonana solidnie,która świetnie utrzymuje nóż w jej wnętrzu. Polecam.
-
Kupiłem tego wariata w 2018 roku, jak tylko pojawił się w ofercie. Mora to marka sama w sobie, a ten nóż to dodatkowo full tang i to w skórzanej pochwie. Od czasu zakupu przeszedł ze mną wiele i mogę polecić go każdemu, kto chce mieć nóż, który jest po prostu świetny.
-
Świetny, bardzo wytrzymały nóż wyprawowy. Czuć moc. Skórzana pochwa wysokiej jakości. Nie jest tani, dla świadomych użytkowników poszukujących noża, który nie zawiedzie.
-
Że Garberg jedynym fulltangiem w gamie Mory jest każdy wie - jakość sama w sobie, a tutaj dodatkowo w skórzanej pochwie, więc dodatkowy atut.
-
Miałem dylemat mora bushcraft survival czy garberg wybrałem garberga nierdzewke w skórzanej pochewce i szczerze polecam jest super wygodny poręczny i super wykonany.
-
Pochwa super. Noz super. Jakosc super.
-
Jest mega ! Pochwa zasluguje na wielkie brawa ! Mega noz
-
Przyzwoicie leży w dłoni,,King Konga"i ma świetną prostą pochwę.
-
Dobrze ktoś napisał: Nóż na lata. Może nie zrobi wrażenia na chłopakach na zlocie ale jeżeli wybierałbym jedyny nóż do roboty to byłaby to ta morka. Do tego super skórzana pochwa, bardzo klimatyczna i wygodna (chyba że jesteśmy super ninja i musimy dobywać noża 0.2415s szybciej niż przeciwnik). Tylko ten mikrobevel drażniący, ale jak nóż popracuje to i to zniknie. Kto nie miał noża z wystającym tangiem ten nie wie co traci - to bardzo przydatny drobiazg, sam już nie używam noży bez tego detalu
-
Super Nóż!!! Skórzana pochwa dodaje mu elegancji.
-
No dobra, nóż bardzo mi się podoba i przypadł mi do gustu ale ja nie wiem, oglądam te filmy na YT i tam batonują, tną, przecinają puszki, strugają patyki...A później ten sam nóż tnie kartkę papieru jak szalony...SERIO. Mój Garberg zastrugał kilka patyków, pociachał trochę jedzenia, zebrał kilka grzybków i... papieru nie ruszył, no chyba że tekturę :) Ale nóż jest dla mnie ogólnie mega... żeby nie było, jestem naprawdę zadowolony z jego uniwersalności i wytrzymałości.
-
Jaki Garberg jest, każdy wie, a jest nożem bardzo dobrym :)
-
Bardzo dobry wytrzymaly moz Spelnia dobrze wszystkie funkcje zawarte w jego opisie
Brak opinii