Masywny i niezwykle wytrzymały nóż wojskowy, bushcraftowy i survivalowy o konstrukcji full-tang, czyli z trzpieniem klingi przechodzącym przez całą rękojeść. Głownię o profilu clip point wykonano ze stali węglowej 1095, która charakteryzuje się doskonałą udarnością oraz odpornością na ścieranie. Ostrze wyprowadzono szlifem płaskim niskim, co w połączeniu z geometrią głowni gwarantuje wysoką wytrzymałość głowni. Klinga została pokryta powłoką ochronną w kolorze czarnym, która zabezpiecza ją przez korozją.
Rękojeść została wykonana z prasowanej skóry o antypoślizgowej fakturze. Przed zsunięciem się dłoni na ostrze chroni obustronny, stalowy jelec.
W komplecie z nożem znajduje się skórzana pochwa umożliwiająca noszenie noża przy pasie.
Dane techniczne
Długość głowni: 166 mm
Grubość głowni: 4 mm
Stal: węglowa 1095
Rękojeść: prasowana skóra
Pochwa: skóra
Długość całkowita: 305 mm
Masa: 280 g
Producent: Ontario, USA
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Militarno-taktyczny |
| Długość głowni | 166 mm |
| Grubość głowni | 4 mm |
| Profil głowni | Clip-Point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Niska |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 305 mm |
| Stal ostrza | 1095 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Skóra |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 280 g |
| EAN | 071721818915 |
| Kod producenta | ON8189 |
| Producent | Ontario |
| EAN |