Super nóż - funkcyjnie nie ustępuje typowi Ka - Bar. Pochwa na terenach miejskich - ma zbyt duże gabaryty. Jestem zadowolony z zakupu. - polecam dla miłośników ostrzy.
Wytrzymały nóż wojskowy o konstrukcji full-tang, czyli z trzpieniem klingi przechodzącym przez całą rękojeść. Na grzbiecie głowni umieszczono zęby piły przydatnej w działaniach survivalowych.
Głownię o profilu bowie wykonano ze stali węglowej 1095, która charakteryzuje się doskonałą udarnością oraz odpornością na ścieranie. Ostrze wyprowadzono szlifem płaskim niskim, co w połączeniu z geometrią głowni gwarantuje wysoką wytrzymałość głowni. Klinga została pokryta powłoką ochronną w kolorze czarnym, która zabezpiecza ją przez korozją.
Rękojeść została wykonana z prasowanej skóry o antypoślizgowej fakturze. Przed zsunięciem się dłoni na ostrze chroni obustronny, stalowy jelec.
W komplecie z nożem znajduje się skórzana pochwa umożliwiająca noszenie noża przy pasie oraz mała, kamienna osełka. Całość spakowana w blister.
Dane techniczne
Długość głowni: 127 mm
Grubość głowni: 4 mm
Stal: węglowa 1095
Rękojeść: prasowana skóra
Pochwa: skóra
Długość całkowita: 241 mm
Masa: 476 g
Producent: Ontario, USA
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Militarno-taktyczny |
| Długość głowni | 127 mm |
| Grubość głowni | 4 mm |
| Profil głowni | Bowie |
| Rodzaj ostrza | Częściowo ząbkowane |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Niska |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 241 mm |
| Stal ostrza | 1095 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Skóra |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 476 g |
| EAN | 071721661214 |
| Kod producenta | ON499 |
| Producent | Ontario |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 2
-
-
Solidny "zestaw" survivalowy pilota, do ciężkich prac w terenie, wytrzymały i ostry
Brak opinii