Bardzo fajnie leży w dłoni,,,ale tylko w jednej pozycji. Troche mniejszy niż się wydaje..na zdjęciu. Tym niemniej polecam, chyba... Gdybym go zgubił, lub został by skradziony.. ? Kupiłbym jeszcze raz.
Lekki składany nóż ogólnoużytkowy ze smukłą głownią o profilu Straight Back. Model Thyra zaprojektował Grzegorz "Kombou" Grabarski.
Głownię wykonano z wysokiej jakości stali Damasteel cechującej się wysoką odpornością na ścieranie i łatwością ostrzenia. Na ostrzu znajduje się charakterystyczny wzór uzyskany poprzez łączenie ze sobą wielu warstw stali. Ostrze zostało wyprowadzono szlifem płaskim. Na grzbiecie głowni, w miejscu oparcia kciuka, umieszczono tzw. jimping (karbowanie) zwiększający kontrolę nad ostrzem w trakcie prowadzenia cięć.
Nóż otwierany jest za pomocą flippera, natomiast klinga blokowana jest mechanizmem Frame Lock. Blokada tego typu charakteryzuje się dużą wytrzymałością i stabilnością, a także łatwością czyszczenia. Sam proces otwierania został usprawniony i przyspieszony poprzez zastosowanie ceramicznego łożyska kulkowego w głównej osi noża.
Okładziny rękojeści wykonano z tytanu. Ergonomiczne podcięcia bryły okładzin i rowki antypoślizgowe zapewniają pewny i stabilny chwyt. Nóż zaopatrzono w bolstery oraz sprężysty klips (tip-up, right carry) wykonane z lekkiego i wytrzymałego materiału Timascus.
Dane techniczne
Kolor: Damasteel Blade/Dark Grey Titanium
Długość głowni: 90,5 mm
Grubość głowni: 3,8 mm
Stal: Damasteel
Rękojeść: tytan, Timascus
Długość całkowita: 211 mm
Waga: 113 g
Producent: Bestech Knives, PRC
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Bestech Knives.
Bestech Knives to producent wysokiej jakości noży, znany przede wszystkim z dopracowanych modeli składanych. Marka zdobyła uznanie na całym świecie dzięki precyzyjnemu wykonaniu, nowoczesnemu podejściu do projektowania oraz wykorzystaniu wyselekcjonowanych materiałów - od stali narzędziowych po najwyższej klasy tworzywa i tytan. Ważną częścią tożsamości marki są współprace z uznanymi projektantami. Wśród nich znajdują się wyróżniający się polscy designerzy: Kombou (Grzegorz Grabarski), Ostap Hel oraz Poltergeist Works (Jakub Wieczorkiewicz), a także twórcy z USA, tacy jak Nick Rogers, Frank Grissom czy Keanu Alfaro.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 90,5 mm |
| Grubość głowni | 3,8 mm |
| Profil głowni | Straight Back |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
| Odporność na korozję | Dobra |
| Typ blokady | Frame Lock |
| Długość całkowita | 113 mm |
| Stal ostrza | Damasteel |
| Sposób otwierania | Flipper |
| Materiał rękojeści | Tytan |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 113 g |
| EAN | 606314630256 |
| Kod producenta | BT2106G |
| Producent | Bestech Knives |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii