Solidny folder od Bucka, posiada on ciekawy sposób blokady w postaci przycisku który odblokowuje ostrze. Ostrze ze stali nierdzewnej o dobrych parametrach. Nóż dobrze leży w dłoni dzięki wyprofilowaniu. Ogólnie udana konstrukcja, polecam.
Nóż składany Buck 744 Sovereign Carbon Fieber
Nóż składany o łącznej długości 190 mm z głownią o długości 82 mm i profilu Clip-Point wykonaną ze stali 7Cr17MoV echującej się wysoką wytrzymałością i długim trzymaniem ostrości. Głownia zostało pokryte czarną satynową powłoką, która nadaje efekt matu. W rękojeści zastosowano blokadę Button-Lock oraz okładziny z włókna węglowego.
Stal 7Cr17MoV
Głownia o profilu Drop-Point została wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej 7Cr17MoV. Ostrze wyprowadzono szlifem płaskim, co zapewnia dobre właściwości tnące. Głownia została wykończona czarną satynową powłoką, co eliminuje odblaski i maskuje drobne zarysowania.
Obustronny kołek, blokada Button-Lock
Na głowni zamontowano obustronny kołek, co pozwala na szybkie i wygodne otwieranie noża zarówno prawą, jak i lewą ręką. W pozycji otwartej głownia blokowana jest za pomocą blokady Button-Lock, która zapewnia bezpieczeństwo podczas użytkowania noża.
Okładziny z włókna węglowego, stalowy klips
Okładziny ergonomicznie wyprofilowanej rękojeści wykonano z odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne włókna węglowego (carbon fiber).
Codzienne wygodne noszenie zapewnia sprężysty, stalowy klips typu deep-carry w pozycji tip-up, right carry umożliwiający łatwe przymocowanie noża do paska lub do krawędzi kieszeni.
Najważniejsze cechy
- stal 7Cr17MoV
- czarna powłoka na głowni
- blokada Button-Lock
- obustronny kołek
- stalowy klips
- okładziny z włókna węglowego
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 82 mm |
| Grubość głowni | 2,79 mm |
| Profil głowni | Clip-Point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Średnia |
| Odporność na korozję | Dobra |
| Typ blokady | Button Lock |
| Długość całkowita | 190 mm |
| Stal ostrza | 7Cr17MoV |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk |
| Materiał rękojeści | Włókno węglowe |
| Klips do noszenia | Tak |
| Waga | 120 g |
| EAN | 033753168161 |
| Kod producenta | T-0744CFS-B |
| Producent | Buck Knives |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 2
-
-
Lekki nóż składany z dobrą mechaniką i ładnym włóknem węglowym na rękojeści. Sprawdził się podczas noszenia na co dzień w kieszeni i przy większości prac biurowych czy przygotowania śniadania nie było żadnych problemów.
Brak opinii