Nóż jak najbardziej fajny jednak nie zgodny z opisem rękojeść nie wygląda jak na zdjęciu jest taka sama jak w CobraTec Medium FS-3 OTF Dagger Black Nóż chodzi prawidłowo jest niewielki luz na ostrzu, przyszedł bardzo dobrze naostrzony tak że można się nim golić. Idealna zabawka na zabicie czasu klikanie działa odstresowywująco
Nóż sprężynowy CobraTec typu OTF (Out The Front), czyli z ostrzem, które w wyniku zwolnienia napiętej sprężyny wysuwa się od przodu.
Ostrze typu clip point wykonano ze stali narzędziowej D2 o dużej agresywności cięcia oraz wysokiej odporności na ścieranie. Aby otworzyć nóż wystarczy pchnąć do przodu suwak znajdujący się na końcu rękojeści. Przesunięcie suwaka w dół spowoduje napięcie sprężyny i zamknięcie noża.
Okładziny rękojeści wykonano z wytrzymałego, anodyzowanego aluminium przy pomocy maszyn CNC, co zapewnia precyzję wykonania oraz wysoką wytrzymałość. Karbowania na powierzchni okładzin zapewniają pewny i stabilny chwyt w każdych warunkach.
Wygodne, codzienne noszenie zapewnia sprężysty klips typu deep carry umożliwiający przypięcie noża za paskiem lub do krawędzi kieszeni. Na końcu rękojeści umieszczono trwały zbijak do szyb.
W zestawie znajduje się nylonowe etui.
UWAGA - wbrew "miejskim legendom" noże sprężynowe można legalnie nabywać, posiadać i nosić. Polskie prawo nie nakłada żadnych ograniczeń w zakresie mechanizmów otwierania noży, tak samo jak nie ma ograniczeń w zakresie kształtu i długości głowni. W innych państwach mogą istnieć przepisy ograniczające lub zakazujące noszenia noży poszczególnych typów - jeśli wybierasz się za granicę z nożem, warto się z nimi zapoznać.
Dane techniczne
Kolor: czarny
Stal: D2
Długość głowni: 76 mm
Ostrze: gładkie
Rękojeść: aluminium
Blokada: push-pull, przesuwna
Długość całkowita: 203 mm
Waga: 178 g
Producent: CobraTec, USA
Militaria.pl jest dealerem premium marki CobraTec.
CobraTec to rodzinna firma z Teksasu, która zdobyła popularność dzięki solidnym nożom OTF (Out-The-Front). Choć produkcja ostrzy odbywa się głównie w Chinach, finalny montaż i kontrola jakości mają miejsce w siedzibie firmy w Meridian, TX, co pozwala zachować wysoki standard wykonania. Marka wykorzystuje wytrzymałą stal D2, a jej produkty cenione są za ostrość, precyzyjne wykończenie i niezawodność. Wśród rozpoznawalnych modeli znajdują się CTK-1 OTF, FS-3, Kingpin EDC, a także seria Fractured i innowacyjny OTF Pen Knife, dostępne również w specjalnych wersjach, takich jak Cerakote czy American Pride. Mimo niewielkich rozmiarów firmy, CobraTec zbudowała wokół siebie lojalną społeczność użytkowników w USA, którzy doceniają jej połączenie patriotycznego wizerunku, solidności i dostępności cenowej - czyniąc z niej jednego z ciekawszych graczy na rynku noży OTF.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Militarno-taktyczny |
| Długość głowni | 76 mm |
| Profil głowni | Clip-Point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
| Odporność na korozję | Średnia |
| Typ blokady | Push-pull + przesuwna |
| Długość całkowita | 203 mm |
| Stal ostrza | D2 |
| Sposób otwierania | Automat OTF (wysuwany odprzodowo) |
| Materiał rękojeści | Aluminium |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 178 g |
| EAN | 4045011228698 |
| Kod producenta | 06CT015 |
| Producent | CobraTec |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii