Poręczny monokular termowizyjny ułatwiający obserwację zarówno w dzień, jak i w nocy. Model Falcon FQ25 wyposażono w stałe powiększenie optyczne 1,42x oraz obiektyw 25 mm.
Dla większej dokładności termowizor pozwala również na przybliżenie cyfrowe w zakresie 2-8x, co ułatwia obserwację obiektów oddalonych nawet o 1500 metrów. Termowizor ma dalmierz stadiametryczny, który bazuje na przybliżonej wysokości obserwowanego obiektu i umożliwia szybki pomiar odległości.
Termowizor Falcon FQ25 wyposażono w sensor o rozdzielczości 640 x 512 pikseli, przy odstępie między pikselami na poziomie 12 µm. Czułość sensora pozwala na wychwycenie różnic w temperaturze poniżej 20 mK. Zastosowany wyświetlacz o przekątnej 0,39” wykonany został w technologii OLED i cechuje go rozdzielczość 1024 x 768 pikseli. W urządzeniu do obrazowania termicznego zastosowano: cyfrowe wzmocnienie detali (DDE), cyfrową redukcję szumu (3D DNR), automatyczną kontrolę wzmocnienia (AGC).
Monokular termowizyjny ma cztery tryby wyświetlania obrazu:
- White hot - ciepły w jasnym kolorze, im wyższa temperatura, tym jaśniejszy jest tonacja,
- Black hot – ciepły w ciemnym kolorze, im wyższa temperatura, tym ciemniejszy jest tonacja,
- Red hot – obraz jak w „black hot” z czerwonym wyróżnieniem najcieplejszych elementów,
- Fusion – od wysokiej temperatury do niskiej temperatury, obraz jest kolorowy od białego, żółtego, czerwonego, różowego do fioletowego.
W modelu zastosowano także funkcję zapisywania zdjęć lub filmów we wbudowanej pamięci wewnętrznej 64 GB. Pliki mogą też być przenoszone bezpośrednio na telefon (za pomocą Wi-Fi), na którym została zainstalowana aplikacja Hikmicro Sight (dostępna na system Android i iOS). Zintegrowany moduł Wi-Fi umożliwia wykorzystanie np. telefonu z aplikację Hikmicro Sight jako zewnętrznego wyświetlacza.
Dzięki zwartej budowie i zastosowaniu uszczelek obudowa termowizora spełnia klasę wodoodporności IP67, co zapewnia ochronę przed pyłem oraz wodą na głębokości do 1 m przez 30 minut.
Termowizor zasilany jest jednym ogniwem 18650 3200 mAh i może pracować bez przerwy do 5 godzin. Wbudowany port USB typu C umożliwia także korzystanie z urządzenia z podpiętym power bankiem wydłużającym czas pracy.
Zestaw zawiera:
- termowizor,
- 2 x akumulator 18650 3200 mAh,
- pokrowiec,
- pasek,
- kabel USB-C,
- osłonę soczewki,
- ściereczkę,
- pudełko,
- instrukcja obsługi w języku polskim.
Dane techniczne
Rozdzielczość sensora: 640×512, 12 µm
NETD: <20 mK
Rozdzielczość wyświetlacza: 1024 x 768
Odświeżanie obrazu: 50 Hz
Obiektyw termiczny: 25 mm, F1,0
Pole widzenia: 17,5 x 14 st.
Zoom cyfrowy: od 2 do 8x
Zoom optyczny: 1,42x
Pamięć wewnętrzna: 64 GB
Maksymalny zasięg: 1200 m
Wymiary: 193 x 67 x 58 mm
Wodoodporność: IP67
Temperatura pracy: -30 do +55 st. C
Korekcja dioptryczna okularu: tak
Zasilanie: akumulator 18650 3200 mAh
Waga: 450 g
Producent: Hikvision, PRC
Militaria.pl jest dealerem premium marki Hikmicro.
Hikmicro to dynamicznie rozwijająca się marka należąca do koncernu Hikvision, wyspecjalizowana w technologiach obrazowania termicznego i optoelektroniki. W jej ofercie znajdują się kamery termowizyjne, monokulary, celowniki, a także urządzenia diagnostyczne stosowane w przemyśle, ochronie mienia, ratownictwie i obserwacji przyrody. Produkty Hikmicro wykorzystywane są już w ponad 100 krajach, a dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, takim jak DDE, 3D DNR czy AGC, zapewniają wyraźny obraz nawet w trudnych warunkach pogodowych i oświetleniowych. Marka korzysta z zaplecza technologicznego Hikvision, jednocześnie rozwijając niezależne linie produktowe skierowane zarówno do profesjonalistów, jak i odbiorców cywilnych. Hikmicro stworzyło własny system analizy obrazu z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji, co pozwala na jeszcze szybsze wykrywanie celów i precyzyjniejsze rozpoznawanie szczegółów. Dzięki temu marka w krótkim czasie zbudowała pozycję jednego z liderów w branży termowizji.
| Siatka celownicza | Nie |
|---|---|
| Rozdzielczość sensora | 640 x 512 px |
| Rozdzielczość ekranu | 1024 x 768 px |
| Dodatkowe akcesoria w zestawie | Tak |
| Wymiary | 193 x 67 x 58 mm |
| Pokrowiec transportowy | Tak |
| Rodzaj akumulatora/baterii | 1x 18650 |
| Typ zasilania | Wymienny akumulator + powerbank |
| Wbudowana pamięć | Tak |
| Typ termowizora | Monokular |
| Tryby wyświetlania | 4 |
| Możliwość montażu celownika optycznego | Nie |
| Pole widzenia | 17,5 |
| Detekcja pojazdu | 1500 m |
| Detekcja człowieka | 1200 m |
| Klasa wodoszczelności | IP 67 |
| Średnica obiektywu (mm) | 25 |
| Zasięg maksymalny | 1500 m |
| Waga | 450 g |
| EAN | 6974004643409 |
| Kod producenta | 14850 |
| Producent | Hikvision |
| EAN |