Kupiłem zamiast nerki,sprawdza się na piesze wędrówki po lesie. Nic nie dynda wokół pasa i nie zjeżdża z tyłka,mieści to co potrzebne. Wszystko to co potrzebuje jest pod ręką,nawet rękawiczki można sobie podwiesić. Szkoda że dwie przednie kieszenie nie mieszczą telefonu. Zrobiłbym jedna większą na telefon całkiem sprzodu i była by petarda. Nosi się wygodnie,nie uwiera,można sobie wyregulować.
Torba idealna do długich marszów w terenie, która umożliwia wygodne przenoszenie podstawowego wyposażenia. Znakomite połączenie walorów plecaka oraz torby, scalone szelkami i wygodnym siatkowym panelem na plecach. Torba Numbat pozwala na przenoszenie ciężkiego wyposażenia i zapewnia do niego szybki dostęp.
W głównej komorze znajdują się liczne kieszenie i mocowania oraz wypinany organizer, który z drugiej strony stanowi mapnik. Wewnętrzne linki znajdujące się z obu boków komory głównej umożliwiają jej stabilizację pod różnymi kątami gdy jest otwarta.
W głównej komorze można dopinać także dodatkowe inserty (zgodne z Versatile Insert System). Na przedniej zewnętrznej ściance ulokowano dwie elastyczne płaskie kieszenie.
W dolnej części torby zamocowano elastyczną, regulowaną linkę, która umożliwia zamocowanie do torby np. zwiniętą kurtkę/bluzę. Boczne pętelki umożliwiają zamocowanie na nich karabińczyków. Oprócz tego na torbie naszyto taśmy systemu MOLLE/PALS, do których można dopinać dodatkowe elementy ekwipunku.
Szelki o regulowanej długości mogą zostać szybko wypięte, dzięki czterem klamrom Woojin. W części torby przylegającej do ciała wszyto miękkie panele 3D Mesh, neutralizujące drgania i uderzenia.
Dane techniczne
Kolor: shadow grey
Materiał: Cordura®
Zamki: YKK®
Wymiary: 19,5 x 28 x 6 cm
Waga: 490 g
Producent: Helikon-Tex, Polska
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Helikon-Tex.
Helikon-Tex to polska firma założona w 1983 roku, specjalizująca się w produkcji odzieży taktycznej, militarnej i outdoorowej. Oferuje szeroką gamę produktów, takich jak odzież, plecaki, torby i akcesoria taktyczne, które zdobyły uznanie zarówno wśród służb mundurowych, jak i pasjonatów outdooru. W jej ofercie wyróżniają się linie: Bushcraft – dedykowana miłośnikom survivalu, Law Enforcement – zaprojektowana z myślą o funkcjonariuszach, oraz Range – stworzona dla strzelców. Helikon-Tex wykorzystuje nowoczesne wzory kamuflaży, takie jak MultiCam, ATACS czy PenCott, zapewniając idealne dopasowanie do różnych warunków terenowych.
| Kolor/kamuflaż | Odcienie szarości |
|---|---|
| Zapięcie komory głównej | Zamek błyskawiczny |
| Kompatybilność z molle/pals | Tak |
| Możliwość troczenia ekwipunku na zewnątrz | Tak |
| Kolor główny | Shadow Grey |
| Wymiary | 19,5 x 28 x 6 cm |
| Ilość komór | 1 |
| Materiał główny | Cordura |
| Pas nośny | Tak |
| EAN | 5902688045180 |
| Kod producenta | TB-NMB-CD-35 |
| Producent | Helikon |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Liczba opinii: 37
-
-
Kupiłem go z myślą o wypadach ze spiningiem nad rzekę i sprawdza się mega dobrze. Mieści wszystkie potrzebne rzeczy podczas takiej wyprawy, wszelkie pudełka z przynętami i innymi potrzebnymi do tej metody rzeczami. Mega zakupy polecam dla wędkarzy spiningowych.
-
Super alternatywa dla wszystkich saszetek. Szczególnie na zagraniczne wyjazdy, wszystko z przodu w polu widzenia. Bardzo solidne wykonanie, certyfikowana cordura.
-
Bardzo przemyślana i wygodna wielokieszeniowa dostawka. Idealnie sprawuje się jako uzupełnienie wyposażenia w przypadku zabrania mniejszego plecaka na dłuższy marsz. Pozwala łatwo i szybko na dostęp do najbardziej przydatnych rzeczy bez zdejmowania plecaka (jeżeli mamy camelback w plecaku to już całkowicie). Wszystkie kieszenie są umieszczone prawidłowo pozwalając poukładać przedmioty tak aby nie nachodziły na siebie co ułatwia wyjmowanie. Bardzo polecam!
-
Powiem tak , ma kilka plusów jak i minusów. +fajne wykonanie i jakość materiału Kolor Mapnik Gumka stoper blokująca otwarcie kieszeni - Na przednim panelu strasznie ciasne elastyczne kieszonki zewnętrzne , nie mogę znaleźć jeszcze zastosowania dla nich. Wewnętrzne kieszenie , organizery - dużo i przy uzupełnieniu ich szpejem kieszeń staje się bardzo wypchana . Bardzo krótkie paski nośne, jeżeli jesteś tęgiej budowy ciała brakuje regulacji, napewno nie założysz na polar bądź kurtkę. Mam kurtki 3xl- kieszeń wypełniona, założona pod kurtki hmy.....staje się bardzo ciasna . Testowałem przy 5 stopni podczas marszu , po kilku kilometrach pod kieszenią pot cieknie do pępka ;). Nie wiem co będzie latem przy 35 stopni i dynamicznym marszu . Mam mieszane uczucia co do tego rodzaju organizerów. Napewno warto dobrze zastanowić się przed zakupem .
-
Fajna sprawa jako alternatywa dla typowych torb biodrowych czy nerek na pasie. Stabilniej się nosi na klatce piersiowej. Polecam każdemu bardzo serdecznie, bo zdecydowanie warto zakupić.
-
Torba podróżna Helikon-Tex Chest Pack Numbat polecam idealnie współpracuje z moim plecakiem nie koliduje,nie uciska jest bardzo pojemny i idealny na długie wędrówki.
-
Używam przy wyjściach w góry z małym plecakiem. Rzeczy potrzebne podczas marszu trzymam w omawianym produkcje dzięki czemu są zawsze pod ręką. Torba bardzo dobrze wykonana nie krępuje ruchów. Polecam
-
Wygodny i pojemny chestrig używam min. na rower poręczniejsze niż nerka nie poci się jakoś strasznie klatka piersiowa. Rzeczy są ''pod ręką''. Polecam
-
Super produkt, idealnie sprawdza się podczas dłuższych wędrówek. Polecam serdecznie!
-
Solidnie wykonana i przydatna w terenie.
-
Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Torba towarzyszy mi na polowaniach i jest bardzo poręczna jednocześnie nie psując składu do do strzału. Ja wyjąłem wewnętrzną przegrodę z mapnikiem i mieszczę tam lornetkę ze szkłem 56mm. Pod kieszenią z łatwością można przypiąć spory nóż, a nawet termosik 1l. Wszystko pod ręką.
-
Bardzo wygodny chest pack. Ciekawy projekt, ale nie obyło bez wad. Na minus zdecydowanie wyjmowany organizer, jego kieszenie są w zasadzie tylko na płaskie przedmioty, a kształt niebardzo pasuje do samego chest packa- polecam go wyciągnąć i zamiast niego dokupić jakieś inserty na rzep. Nie rozumiem też taśm od spodu, o wiele lepszym i zdecydowanie uniwersalniejszym roziwązaniem była by taśma molle na całej szerokości- a tak to ani nie podepniemy żadnej ładownicy od spodu, a przytroczymy niewiele
-
Używam przy wyjściach z plecakiem na rzeczy podstawowe, potrzebne podczas marszu. Przeszedłem z nim już kilkaset kilometrów i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej używałem nerki która kolidowała mi z pasem biodrowym plecaka. Teraz komfort marszu jest dużo wyższy. Solidnie wykonane - polecam.
-
Dla mnie bomba. Łatwy dostęp. Wszystko pod ręką. Wygodne w noszeniu.
Brak opinii