lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Wiatrówka Air Arms S510 Carbine Ultimate Sporter R Ambi 5,5 mm - orzech włoski
Wiatrówka typu PCP (Pre-Charged Pneumatic) wyprodukowana przez angielską firmę Air Arms. Wersja Ultimate Sporter R charakteryzuje się zaimplementowaniem nowych regulatorów ciśnienia i zaworów z linii Air Arms Series 7. W wiatrówce zastosowano, działający jak w karabinkach biathlonowych, dwutaktowy zamek z bocznym naciągiem - side-lever action, umożliwiający szybkie przeładowanie bez zmiany położenia broni, a nawet odrywania wzroku od celu. Wiatrówka nadaje śrutowi prędkość wylotową na poziomie 180 m/s.
Drewniana osada, szyna montażowa i gumowa, regulowana stopka
Wiatrówka wyposażona została w klasyczną drewnianą osadę wykonaną z orzecha włoskiego. Kolba jest wyprofilowana w sposób pozwalający na korzystanie z wiatrówki zarówno strzelcom prawo-, jaki i leworęcznym. Dopasowanie wiatrówki do budowy użytkownika umożliwiają regulowane stopka kolby i poduszka policzkowa. Antypoślizgowa faktura na chwycie pistoletowym i łożu poprawia stabilność wiatrówki w trakcie oddawania strzału. Możliwość osadzenia lunety celowniczej zapewnia szyna montażowa 11 mm. Wiatrówka jest wyposażona w manometr, dzięki któremu możliwe jest kontrolowanie ciśnienia powietrza zgromadzonego w zbiorniku.
Gwintowana lufa o długości 395 mm
Model wyposażono w precyzyjną, gwintowaną lufę o długości 395 mm została wyprodukowaną w renomowanych zakładach Lothar-Walther. Zintegrowany tłumik skutecznie redukuje hałas wystrzału, zachowując jednocześnie maksymalną energię wiatrówki.
regulowany spust, manualny bezpiecznik i dźwignia Side lever
Regulowany spust pozwala dostosować jego ustawienia do indywidualnych preferencji, a manualny bezpiecznik umieszczony w kabłąku zapobiega oddaniu niekontrolowanego strzału. Wiatrówkę wyposażono w dwutaktową dźwignię napinania bocznego Side Lever, umieszczoną po prawej stronie komory zamkowej, z możliwością przełożenia na drugą stronę. Dzięki temu rozwiązaniu wiatrówkę można łatwo dostosować, odpowiednio dla osób prawo- i leworęcznych.
2 magazynki o pojemności 10 śrucin
W zestawie znajdują się 2 magazynki, każdy z nich mieści 10 śrucin diabolo kalibru 5,5 mm
uwaga!
Do ładowania wiatrówek PCP konieczne jest źródło sprężonego powietrza:
- butla, z której można przetoczyć za pomocą zestawu ładującego PCP
- pompka do ładowania
Maksymalne naładowanie zbiornika wystarcza na oddanie do 100 strzałów równej mocy.
elementy zestawu
- wiatrówka Air Arms S510 Carbine Ultimate Sporter R Ambi 5,5 mm - orzech włoski
- 2 magazynki
najważniejsze cechy
- drewniana osada
- gwintowana lufa
- regulowany spust
- dźwignia Side Lever
- szyna montażowa
- dwa obrotowe magazynki
- manometr
Militaria.pl jest wyłącznym dystrybutorem marki Air Arms w Polsce.
Air Arms to brytyjska marka działająca od 1983 roku, specjalizująca się w produkcji wiatrówek sprężynowych i PCP. Firma szybko zyskała rozpoznawalność dzięki modelowi TX200, który do dziś uchodzi za jedną z najlepszych wiatrówek sprężynowych na świecie. Charakterystyczną cechą marki jest stosowanie luf walcowanych na zimno oraz precyzyjnych mechanizmów spustowych z regulacją. Air Arms jako jedna z pierwszych firm wprowadziła system wielostrzałowych magazynków do wiatrówek PCP, co znacznie zwiększyło komfort i szybkość oddawania strzałów. Z marką związani są utytułowani strzelcy, tacy jak Andy Calpin, legenda dyscypliny Field Target, oraz James Osborne, wielokrotny mistrz i reprezentant światowej czołówki. Serie takie jak S400, S410, Pro Sport czy HFT 500 cieszą się uznaniem na całym świecie.
| Stylistyka | Sportowa |
|---|---|
| Materiał osady/szkieletu | Drewno |
| Klasa celności | Wyczynowa |
| Rodzaj śrutu | Diabolo |
| Energia początkowa | Poniżej 17 J |
| Prędkość początkowa | 180 m/s |
| Napęd wiatrówki | PCP |
| Szyna na akcesoria | Nie |
| Kaliber | 5,5 mm (.22 ") |
| Blowback | Nie |
| Magazynek | Tak |
| Pojemność magazynka | 10 śrucin kalibru 5,5mm |
| Przeładowanie śrutu | Ręczne |
| Przyrządy celownicze stałe | Nie |
| Możliwość montażu celownika optycznego | Tak |
| Długość całkowita | 1010 mm |
| Waga | 3400 g |
| EAN | 5031477049440 |
| Kod producenta | S510U22EX12AWT |
| Producent | Air Arms |
| EAN |