Zawsze mam ją pod ręką, gdy potrzebuję na szybko uzupełnić zapas energii. Bez trudu mieści się w kieszeni plecaka lub spodni. Dobrze sprawdza się podczas wypraw pieszych lub jako przekąska, gdy ma się akurat ochotę na coś słodkiego.
Tabliczka czekolady o masie 50 g, będąca elementem składowym jednoosobowej racji żywnościowej EPa (Einmannpackung), wykorzystywanej przez żołnierzy Bundeswehry. Czekolada zawiera 45% naturalnego kakao i zapewnia wysoką wartość energetyczną.
Czekoladę można przechowywać do 5 lat, a naniesiona na opakowaniu data, to data produkcji.
Może zawierać śladowe ilości orzechów, produktów mlecznych i glutenu.
Średnia wartość odżywcza na 100 g:
Wartość energetyczna: 2234 kJ (533 kcal)
Tłuszcz: 32,0 g / w tym nasycone kwasy tłuszczowe: 19,0 g
Węglowodany: 51,2 g / w tym cukier: 47,2 g
Białko: 6,6 g
Sól: 0,02 g
Dane techniczne
Smak: półsłodki
Kolor opakowania: czerwone
Skład: cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, emulgator: lecytyna sojowa, aromat: wanilina.
Producent: Feddeck Dauerwaren GmbH, Niemcy
| Wartość jednostkowa | 50 g |
|---|---|
| Typ żywności | Przekąska |
| Waga netto | 50 g |
| Wartość energetyczna (kJ) | 2234 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 533 kcal/100 g |
| Wartość energetyczna produktu (kJ) | 1117 kJ |
| Wartość energetyczna produktu (kcal) | 266 kcal |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 |
| Białko | 6,6 g/100 g |
| Tłuszcze | 32 g/100 g |
| Węglowodany | 51,2 g/100 g |
| Cukry | 47,2 g/100 g |
| Sól | 0,02 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 19 g/100 g |
| EAN | 4046872386077 |
| Kod producenta | 16530070 |
| Producent | Feddeck Dauerwaren GmbH |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 14
-
-
Czekolada bardzo smaczna. Dobrze się sprawdza jako podręczna przekąska. Warto mieć taką czekoladę przy sobie kiedy jesteśmy w pracy lub gdzieś w terenie, ponieważ jest to sposób na zaspokojenie małego głodu :) Polecam
-
Czekolada Bundeswehr German Chocolate - 50 g to super pyszna czekoladka,szkoda że jest jej tak mało bo szybko się kończy.Bardzo dobry produkt,serdecznie polecam
-
Bardzo dobra czekolada. W sam raz na małą przekąskę i uzupełnienie niezbędnych kalorii na wypad w góry czy przejażdżkę rowerową. Polecamy bo na prawdę jest smaczna.
-
Bije na głowę niejeden ekstra batonik. Dużo przyswajalnych kalorii przy niewielkiej objętości. Dużym plusem jest łatwa możliwość porcjowania. Smak i skład bardzo dobry.
-
Wartość kaloryczna na pewno bardzo na plus, długi termin ważności a dodatkowo dobry smak, na pewno przyda się na dłuższe wycieczki żeby dostarczyć organizmowi potrzebne kalorie
-
Nie jestem fanem czekolady z cukrem - jedyna prawdziwa to ta minimum 80 procent kakao, ale wiadomo, że w czasie wyprawy trzeba dostarczać energii, więc ta jest ok. Cena trochę odstrasza, ale jeśli spojrzy się na sklepowe markowe czekolady i porówna nie tyle cenę, ale smak, to można ją polecić.
-
Czekolada smaczna - dobra na wycieczke
-
Smakowo dobra, szczelnie zapakowana.
-
Dobra rzecz z tej tabliczki czekolady. Mnie uratowała przed "głodowym" problemem, gdy obiad się znacznie opóźnił z jakichś błahych powodów. Wysoka wartość energetyczna rządzi. :)
-
Dobra, trochę twarda czekolada. Ale zakup raczej za tą cenę będzie raczej sporadyczny
-
Fajna mala przekąska. Przedaje się na dłuższy jazdy rowera. Smaczny.
-
Dobra tylko trochę droga
-
Dobra czekolada, tylko że niestety trochę droga
Brak opinii