gaz nie był jeszcze użyty ale lepiej nosić niż się prosić , przydatna funkcja latarki po uniesieniu klapki umożliwiająca oświetlenie " osoby " bądź zwierza w którego celujemy .
Podręczny zasobnik gazu obronnego K.O. Tornado o pojemności 50 ml pozwalający skutecznie obronić się przed napastnikiem, także będącym pod wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych. Skład chemiczny miotacza nadaje się również do obrony przed agresywnymi zwierzętami.
Miotacz wyposażony jest w odporną na uszkodzenia mechaniczne głowicę z klapką typu Flip-Top oraz w latarkę LED zasilaną dwoma bateriami CR2032. Ergonomiczny kształt głowicy ułatwia szybkie dobycie miotacza. Klapka chroni przed przypadkowym użyciem, służy jako włącznik/wyłącznik latarki (uniesienie klapki włącza diodę). Konstrukcja głowicy gwarantuję zasięg strumienia gazu do 4 metrów.
Zawiera 10% wysokiej jakości środka drażniącego OC (oleoresin capsicum) w tym 3% MC (Major Capsaicinoids), co finalnie przekłada się na 0,3% MC w wyrzucanej mieszance. Ostrość: 1 milion SHU (Scoville Heat Units - jednostki ostrości Scoville'a).
Wiązka w formie strumienia jest mało podatna na czynniki atmosferyczne (wiatr, deszcz), co czyni z gazu precyzyjne, skuteczne i przede wszystkim bezpieczne dla użytkownika narzędzie do samoobrony. Gaz będzie również skuteczny podczas niskich temperatur.
Sposób użycia: wsunąć palec pod klapkę zabezpieczającą przycisk rozpylający; w sytuacji zagrożenia wycelować w stronę linii oczu napastnika i zdecydowanie wcisnąć dźwignię. Rozpylać z odległości nie większej niż 4 metry. Aby przerwać należy zwolnić nacisk. Składniki gazu powodują czasowe osłabienie wzroku spowodowane mimowolnym zamknięciem oczu oraz podrażnieniem spojówek. Drugorzędnym efektem użycia gazu jest podrażnienie układu oddechowego.
Gazy pieprzowe są nietoksyczne i bezpieczne dla środowiska naturalnego.
Dane techniczne
Pojemność: 50 ml
Skład: 10% OC, 0,3% Capsicinoids
Moc: 1 000 000 SHU
Rodzaj rozpylenia: strumień (stream)
Skuteczny zasięg: około 4 metry
Wymiary: 128 x 35 mm
Waga: 110 g
Zasilanie: 2x bateria CR2032
Producent: ESP - Euro Security Products, Czechy
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki ESP.
Euro Security Products (ESP) to jeden z największych na świecie producentów wyposażenia dla sektora bezpieczeństwa oraz policji. Firma działa od 1992 roku i specjalizuje się w tworzeniu profesjonalnego sprzętu, takiego jak pałki teleskopowe, kajdanki, paralizatory, latarki taktyczne, noże ratownicze czy lustra inspekcyjne. ESP jest szczególnie znana z produkcji jednych z najlepszych pałek teleskopowych, używanych przez służby mundurowe niemal z całej Europy. Firma ma certyfikat ISO 9001 i liczne patenty, co potwierdza jej zaawansowanie technologiczne oraz niezawodność.
| Pojemność | 50 ml |
|---|---|
| Forma wyrzutu mieszanki | strumień |
| Zasięg skuteczny do | 4 m |
| Stężenie substancji drażniącej OC | 10 % |
| Zawartość kapsaicynoidów w OC | 3 % |
| Ostrość OC w skali Scoville'a | 1 mln SHU |
| Zawartość kapsaicynoidów w mieszance | 0.3 % |
| Barwnik znakujący napastnika | Nie |
| Wysokość pojemnika | 128 mm |
| Szerokość pojemnika | 35 mm |
| Wartość jednostkowa | 50 ml |
| Dioda LED | Tak |
| Mocowanie w zestawie | Nie |
| Waga | 110 g |
| Kraj produkcji | Czechy |
| EAN | 8594007490565 |
| Kod producenta | SFL-01.1-50 |
| Producent | ESP |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 5
-
-
Jako środek do ochrony trzymany w samochodzie wydaje się okej, nie miałem okazji korzystać i odpukać niech tak zostanie, jednakże co do samej jakości wydaje się być w porządku.
-
Jeden z najsłabszych gazów na rynku - przeznaczony raczej do samoobrony przed zdziczałymi psami w cywilizowany sposób. Do samoobrony przed agresywnymi napastnikami polecam inne gazy, które są w podobnej, lub trochę wyższej cenie (różnica kilku złotych).
-
Gaz lekki, poręczny, zmieści się w prawie każdej kieszeni. Jeszcze nie użyty i mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby. Latarka to rewelacyjny pomysł, świeci naprawdę jasno, niezła zabawa, czego to ludzie nie wymyślą :)
-
Na szczęście nie miałem okazji używać. Kompaktowy i dobrze trzymający się w ręce. Po odblokowaniu "spustu" światło działa skutecznie. Polecam.
Brak opinii