Gaz pieprzowy mały, poręczny, idealny do sakwy rowerowej. 40 ml wystarcza. To i tak jedynie na wszelki słuciaj. Żel i strumień. Duża moc (za tą cenę). Warto
Podręczny zasobnik gazu pieprzowego pozwalający obronić się przed agresywnym napastnikiem, także będącym pod wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych. Gaz ma formę żelu, który przywiera do napastnika. Zawiera 10% środka drażniącego OC (Oleoresin Capsicum) oraz 1,95% MC (Major Capsaicinoids) w wyrzucanej mieszance. Ostrość to aż 3 miliony SHU (jednostki ostrości Scoville'a).
Dysza Cone wyrzuca substancję drażniącą w formie stożka (chmury), ułatwiając trafienie szybko poruszającego się obiektu. Dodatkowo rozpylona w ten sposób substancja drażniąca wnika do dróg oddechowych napastnika, co potęguje efekt obezwładniający.
Głowica została wyposażona w klapkę osłaniającą przycisk, co zabezpiecza przed niekontrolowanym rozpyleniem gazu.
Sposób użycia: w sytuacji zagrożenia wycelować w stronę linii oczu napastnika i zdecydowanie wcisnąć dźwignię. Rozpylać z odległości nie większej niż 4 metry. Aby przerwać należy zwolnić nacisk. Jednosekundowy kontakt z substancją obezwładnia napastnika na około 30 minut. Składniki gazu powodują czasowe osłabienie wzroku spowodowane mimowolnym zamknięciem oczu oraz podrażnieniem spojówek. Drugorzędnym efektem użycia gazu jest podrażnienie układu oddechowego.
Gazy pieprzowe są nietoksyczne i bezpieczne dla środowiska naturalnego.
Termin ważności: 02.2026
Dane techniczne
Pojemność: 40 ml
Skład: 10% OC
Moc: 3 000 000 Scoville Heat Units
Wysokość pojemnika: 90 mm
Średnica pojemnika: 35 mm
Zasięg: do 4 metrów
Producent: Sharg
| Pojemność | 40 ml |
|---|---|
| Forma wyrzutu mieszanki | stożek |
| Zasięg skuteczny do | 4 m |
| Stężenie substancji drażniącej OC | 10 % |
| Zawartość kapsaicynoidów w OC | % |
| Ostrość OC w skali Scoville'a | 3 mln SHU |
| Zawartość kapsaicynoidów w mieszance | 1.95 % |
| Barwnik znakujący napastnika | Nie |
| Wysokość pojemnika | 90 mm |
| Szerokość pojemnika | 35 mm |
| Wartość jednostkowa | 40 ml |
| Dioda LED | Nie |
| Mocowanie w zestawie | Nie |
| Waga | g |
| Kraj produkcji | Niemcy |
| EAN | 2007696517247 |
| Kod producenta | 11040-C |
| Producent | Sharg |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 21
-
-
Jak na ten przedział cenowy, jeden z lepszych gazów. Dość mocny, no i w żelu.
-
Pasuje do dłoni,dobre zabezpieczenie spustu. Na szczęście nie wiem jak działa substancja. Polecam
-
Gaz jest bardzo mocny - kiedyś (w trakcie prowadzenia auta) dostała mi się do oka kropla potu z czoła wcześniej zabrudzonego tym gazem. Musiałem zatrzymać samochód na pasie ruchu na światłach awaryjnych - tyle byłem w stanie zrobić.
-
Gaz w przstępnej cenie, mam nadzieję że nie nigdy zostanie użyty.
-
Mały, poręczny i lekki gaz. Mieści się zarówno do kieszeni jak i mniejszej torby. Atrakcyjna cena.
-
Dobry gaz, za niewielką cenę, polecam
-
Poręczny gaz, dobre zabezpieczenie, ekspresowa wysyłka. Wszystko OK
-
Szybka dostawa, wygląda solidnie, dziękuję!
-
Polecam, napastnik zobaczył gaz i odrazu uciekł
-
Wszystko ok.
-
Wygląda ok mam nadzieje że się nigdy nie przyda.
-
W tej cenie rewelacja!
-
Mały, poręczny i mocny.
-
Wygodny do noszenia w kieszeni,polecam.
Brak opinii