Kolimator Burris ze stałym powiększeniem 5x i średnicą obiektywu 36 mm. Wyposażony został w krzyż celowniczy Ballistic CQ. Optyka zamknięta została w metalowej, matowej obudowie odpornej na wodę i wstrząsy.
Optykę pokryto powłokami antyrefleksyjnymi. Dzięki temu zminimalizowano niepożądane odbicia i straty światła przechodzącego przez układ optyczny, a wypełnienie azotem zapobiega wewnętrznemu parowaniu soczewek.
Punkt celowniczy to plamka 1/3 MOA z 5-stopniową regulacją jasności w kolorze zielonym i czerwonym. Funkcja zmiany jasności, pozwala dostosować intensywność plamki do warunków oświetleniowych panujących w otoczeniu. Za zasilanie odpowiada bateria guzikowa CR2032.
Celownik kolimatorowy posiada dwa pokrętła do mechanicznej regulacji pionowej i poziomej, które umożliwiają ustawienie celownika. Oprócz pokręteł, jest także włącznik diody LED, która jest źródłem światła. Wyposażony w dwie małe szyny akcesoryjne 22 mm.
Kolimator może być mocowany na szynach w standardzie Weaver/Picatinny.
Dane techniczne
Krzyż celowniczy: Ballistic CQ
Wykończenie: Matowe
Pole widzenia: 6,7 m
Podziałki pokręteł (MOA/1 Klik): 1/3 MOA
Zakres regulacji: 60 MOA
Odległość od oka: 63 - 89 mm
Długość: 147 mm
Zasilanie: CR2032
Waga: 532 g
Producent: Burris, USA
| Rodzaj montażu kolimatora | Weaver |
|---|---|
| Typ montażu | Zintegrowany |
| Rozmiar obiektywu | 36 mm |
| Rozmiar punktu celowniczego | 1/3 MOA |
| Kolor znaku celowniczego | Dostępne różne warianty |
| Regulacja podświetlenia | Tak |
| Regulacja znaku celowniczego | Stopniowa |
| Długość | 147 mm |
| Rodzaj akumulatora/baterii | 1 x CR2032 |
| Typ zasilania | Bateria |
| Waga | 532 g |
| EAN | 000381302106 |
| Kod producenta | LB/KOLIMATOR AR-536 5X36 |
| Producent | Burris |
| EAN |