Przyzwoity stosunek ceny do jakości. Jako sprzęt budżetowy jest ok.
Luneta celownicza Hawke Vantage 4x32 AO posiada stałe czterokrotne powiększenie oraz 32 mm obiektyw. Soczewki celownika są wielokrotnie powlekane i zapewniają doskonałą czystość obrazu.
Zobacz poradnik jak przystrzelać lunetę:
Specjalna regulacja ostrości zamieszczona na okularze oznacza większy komfort użytkowania dla osób z wadą wzroku. Jednoczęściowy calowy tubus zapewnia niezawodność i trwałość. Luneta została wyposażona w krzyż Mil-Dot i jest wodo- i wstrząsoodporna.
Celownik posiada możliwości korekty błędu paralaksy.
Celownik dedykowany do wiatrówek sportowych.
Zastosowane technologie:
- FMC (Fully MultiCoated): wszystkie granice powietrze-szkło zostały wielokrotnie pokryte powłokami antyrefleksyjnymi, dzięki czemu zminimalizowano niepożądane odbicia i straty światła przechodzącego przez układ optyczny.
- Water Proof: tubus lunety został wypełniony suchym azotem i uszczelniony za pomocą o-ringów, co zapobiega wewnętrznemu zaparowaniu soczewek, a także czyni lunetę odporną na deszcz i pył.
Dane techniczne
Powiększenie: 4x
Średnica obiektywu: 32 mm
Pole widzenia (m/100m): 9,5 metra
Odległość od oka: 89 mm
Długość całkowita: 302 mm
Waga: 370 g
Średnica tubusu: 1 cal
Krzyż: Mil-Dot
Polecany montaż: niski lub średni
Producent: Hawke, UK
| Średnica obiektywu | 32 mm |
|---|---|
| Podświetlenie znaku celowniczego | Nie |
| Regulacja paralaksy | Pierścień na obiektywie |
| Średnica tubusu | 25,4 mm (1 cal) |
| Odległość od oka | 89 mm |
| Korekcja dioptryczna okularu | tak |
| Powłoka antyrefleksyjna | Fully Multi Coated (FMC) |
| Wysokość montażu | Niski |
| Długość | 302 mm |
| Waga | 370 g |
| EAN | 5054492141029 |
| Kod producenta | 14102 |
| Producent | Hawke |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 6
-
-
Dobry zakup, świetny obraz, łatwa kalibracja, spokojnie daje radę na sprężynówce pod limit. Idealna do strzelania na mniejsze dystanse.
-
Dobra luneta trzyma 0, a obraz ma jak z bajki. Polecam montaż hawke jednoczęściowy średni.
-
Bardzo dobra luneta. W 22lr na 100m poniżej 1MOA. Trzyma zero bez problemu
-
Wieżyczki mają lepsze pokrętła niż w DOE, ale kapsle z kolei wypukłe co utrudnia postawienie poziomiczki przy kalibracji.
-
To jedyna luneta jaką znalazłem która: -nadaje się do celowania w tarczę 22LR z 50M, bo ma dobre AO -ma dobry focus już od 5m (a nie od 10-12m jak wersje z regulowanym zoomem) -jest jasna -poniżej 500PLN, ale nie chwastowa kompletnie Brakuje IR, ale w tych okolicach IR bywa takie sobie. Wszyscy twierdzą że mildoty na tej lunecie i tak są do przeliczenia (błąd ok 30%, ale to i tak lepsze niż ciągłe zoomowanie w lunetach SFP). Ogólnei stałozoomowe lunety są niedoceniane. Lżejsza 100g of 3-9x40.
Brak opinii