Obszerny, 3-osobowy namiot typu iglo. Idealny na festiwal muzyczny, kemping i wyjazdy turystyczne. Ma dużą sypialnię, którą pokrywa materiał wyposażony w zaciemniającą technologię BlackOut. Warto także wspomnieć o praktycznym przedsionku, który wyposażono w zasłaniane okna oraz zintegrowaną podłogę.
Sypialnię wykonano z oddychającego poliestru i tkaniny siatkowej. Zastosowanie technologii BlackOut sprawia, że w sypialni jest ciemno nawet w środku dnia. Technologia zapobiega także szybkiemu nagrzewaniu się wnętrza namiotu, co pozwala na dłuższy sen po wschodzie słońca. Efektywność wymiany powietrza wspierają otwory wentylacyjne.
W pełni zintegrowana podłoga chroni przed brudem i insektami. Wykonano ją z wodoszczelnego i trwałego polietylenu. Wodoodporność tropiku na poziomie 4500 mm H2O w zupełności wystarcza podczas letnich wakacji. Odpowiednią ochronę przed przemakaniem zapewniają również podklejane szwy.
Tropik wykończono powłoką UV Guard chroniącą przed promieniowaniem ultrafioletowym i przedłużającą żywotność materiału. Warto także wspomnieć o impregnacji przeciwogniowej, dzięki której (w razie wystąpienia pożaru) namiot sam przestanie płonąć po odcięciu źródła ognia.
Dane techniczne
Ilość osób: 3
Liczba sypialni: 1
Konstrukcja: iglo
Tropik: poliester pokryty PU
Wodoodporność: 4500 mm
Sypialnia: przewiewny poliester oraz tkanina siatkowa
Podłoga: polietylen
Stelaż: włókno szklane
Wymiary: 325 x 185 x 130 cm
Wymiary po spakowaniu: 58 x 16 x 16 cm
Waga: 5,1 kg
Producent: Coleman, USA
Militaria.pl jest dealerem premium marki Coleman.
Coleman to amerykańska marka z ponad 120-letnią tradycją, uznawana za pioniera w produkcji sprzętu turystycznego i kempingowego. Jej historia zaczęła się na początku XX wieku od innowacyjnej lampy naftowej o jasnym świetle, która szybko zyskała popularność. Dziś w ofercie znajdują się namioty, śpiwory, kuchenki i szeroka gama akcesoriów outdoorowych. Produkty Coleman wykorzystywano m.in. podczas II wojny światowej, trafiając na wyposażenie żołnierzy amerykańskich, co potwierdziło ich trwałość w ekstremalnych warunkach. Firma nieustannie rozwija swoje technologie, jak WeatherTec chroniący przed deszczem i wiatrem czy Coletherm - lekkie wypełnienie izolacyjne zapewniające komfort cieplny nawet w wilgoci. Lampy Coleman towarzyszyły także ekspedycjom arktycznym i himalajskim, gdzie ich niezawodność w niskich temperaturach stała się legendą wśród podróżników.
| Waga | 5100 g |
|---|---|
| Wymiary rozłożonego | 325 x 185 x 130 cm |
| Wymiary złożonego | 58 x 16 x 16 cm |
| Wentylacja | Tak |
| Liczba osób | 3 |
| Liczba sypialni | 1 |
| Przedsionek | Tak |
| Materiał tropiku | Poliester + PU |
| Materiał sypialni | poliester |
| Materiał podłogi | polietylen |
| Liczba wejść | 1 |
| Tropik | Tak |
| Konstrukcja namiotu | Kopułowy (igloo) |
| Okno | Tak |
| Stelaż | Włókno szklane |
| Ochrona UV | Tak |
| Wodoodporność tropiku | 4500 mm/m2 |
| Kolor/kamuflaż | Wielokolorowy |
| EAN | 3138522102999 |
| Kod producenta | 053-L0000-2000032321-802 |
| Producent | Coleman |
| EAN |