Nóż myśliwski z głownią stałą o konstrukcji Full Tang, czyli z trzpieniem klingi przechodzącym przez całą rękojeść. Ostrze o profilu Skinner wykonano ze stali nierdzewnej 420 HC. Klinga została zahartowana do twardości 58 HRC, a ostrze wyprowadzono szlifem płaskim.
Wyprofilowana rękojeść wykonana została z tworzywa sztucznego o antypoślizgowej fakturze zapewniającej pewny i stabilny chwyt. Jelec chroni dłoń przed ześlizgnięciem się na ostrze. Dodatkowo w zestawie znajduje się etui.
Dane techniczne
Stal: nierdzewna 420HC
Długość ostrza: 102 mm
Grubość ostrza: 3 mm
Rękojeść: tworzywo sztuczne
Długość całkowita: 209 mm
Waga: 122 g
Producent: Buck Knives, US
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 102 mm |
| Grubość głowni | 3 mm |
| Profil głowni | Inne |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Średnia |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 209 mm |
| Stal ostrza | 420HC |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Tworzywo sztuczne |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 122 g |
| EAN | 033753026591 |
| Kod producenta | T-0103BKS-B |
| Producent | Buck Knives |
| EAN |