Klasyczny nóż myśliwski Classic Pathfinder Pro, który sprawdzi się zarówno w zastosowaniach typowo outdoorowych, jak i podczas codziennego użytku.
Nóż o konstrukcji full-tang, czyli z trzpieniem klingi przechodzącym przez całą rękojeść, został wyposażony w głownię o profilu trailing point/upswept. Zastosowanie takiego profilu głowni poprawia właściwości tnące oraz ułatwia przebijanie. Klinga wykonana została z wysokiej jakości amerykańskiej stali nierdzewnej CPM S35VN, która charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie i długo zachowuje ostrość.
Zastosowany szlif głowni typu flat zwiększa stabilność cięć głębokich oraz wytrzymałość klingi.
Ergonomiczne wyprofilowana rękojeść została wykonana z micarty, której antypoślizgowa faktura zapobiega ślizgania się narzędzia nawet gdy dłoń jest mokra lub zabrudzona. Aluminiowy jelec dodatkowo zabezpiecza dłoń przed zsunięciem się na ostrze.
W zestawie znajduje się kabura z wysokiej jakości skóry naturalnej, która umożliwia bezpieczne przenoszenie noża przy pasie lub ekwipunku.
Dane techniczne
Długość głowni: 127 mm
Grubość głowni: 3 mm
Materiał: S35VN
Rękojeść: micarta
Kabura: skóra
Długość całkowita: 232 mm
Waga: 116 g
Producent: Buck Knives, USA
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 127 mm |
| Grubość głowni | 3 mm |
| Profil głowni | Upswept |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 232 mm |
| Stal ostrza | S35VN |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Micarta |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 116 g |
| EAN | 033753160509 |
| Kod producenta | T-0105GRS1-B |
| Producent | Buck Knives |
| EAN |