Zdecydowałem się na wariant z ząbkowanym ostrzem bo często zdarza mi się ciąć jakieś tkaniny czy sznurki. Ząbki tną takie materiały nieporównywalnie lepiej. Bardzo poręczny nóż.
Nóż Cold Steel Double Agent II Serrated
Nóż typu neck o konstrukcji Full Tang, wyposażony w głownię o profilu Clip-Point z ząbkowaną krawędzią tnącą wykonaną ze stali nierdzewnej AUS-8A. Rękojeść z tworzywa Griv-Ex o antypoślizgowej fakturze zapewnia pewny chwyt. W zestawie znajduje się pochwa w systemie Secure-Ex oraz kulkowy łańcuszek umożliwiający noszenie noża na szyi.
Double Agent to linia lekkich noży zaprojektowanych przez Zacha Whitsona, doświadczonego instruktora i twórcę systemu Counterpoint Tactical System, opartego na filipińskich sztukach walki.
japońska stal nierdzewna AUS-8A
Ostrze wykonano z japońskiej stali nierdzewnej AUS-8A, charakteryzującej się zrównoważonym połączeniem odporności na korozję, trwałości krawędzi tnącej oraz łatwością ostrzenia. Odpowiednia obróbka cieplna pozwala uzyskać twardość na poziomie 58–60 HRC.
Głownia o profilu Clip-Point z ząbkowaną krawędzią tnącą
Głownia o profilu Clip-Point ma długość 76 mm i grubość 2,3 mm oraz została wyposażona w ząbkowaną krawędź tnącą wyprowadzoną szlifem płaskim. Zapewnia to bardzo dobre właściwości tnące, szczególnie podczas pracy z materiałami włóknistymi. Ostrze wykończono metodą satynowania, która nadaje mu półmatową powierzchnię, poprawiając estetykę oraz zwiększając odporność na zarysowania. Geometria głowni zapewnia dobre właściwości tnące przy zachowaniu zdolności do przebijania.
Rękojeść z tworzywa Griv-Ex, dwa perścienie na palce
Ergonomicznie ukształtowana rękojeść została wykonana z lekkiego i wytrzymałego tworzywa Griv-Ex. Charakterystycznym elementem konstrukcji są dwa pierścienie na palce, które poprawiają pewność chwytu i chronią dłoń przed przypadkowym zsunięciem się na ostrze. W połączeniu z karbowaniem na grzbiecie klingi (jimping) rozwiązania te zapewniają dobrą kontrolę nad nożem, nawet przy mokrych lub zabrudzonych dłoniach.
Kabura Secure-Ex, łańcuszek do przenoszenia na szyi
Kabura dołączona do noża, wykonana w systemie Secure-Ex, powstała z lekkiego, trwałego i odpornego na czynniki zewnętrzne materiału. Wyposażono ją w liczne otwory umożliwiające przewleczenie linki, a konstrukcja pochwy stabilnie utrzymuje nóż, zapobiegając jego przypadkowemu wypadnięciu. Dzięki dołączonemu łańcuszkowi kulkowemu nóż można nosić na szyi, co zapewnia wygodę i komfort w codziennym użytkowaniu.
Elementy zestawu
- nóż Cold Steel Double Agent II Serrated
- kabura Secure-Ex
- łańcuszek kulkowy
Najważniejsze cechy
- głownia o profilu Clip-Point
- stal nierdzewna AUS-8A
- ząbkowana krawędź tnąca
- szlif płaski
- wykończenie metodą satynowania
- konstrukcja Full Tang
- okładziny z tworzywa Griv-Ex
- dwa pierścienie na palce
- karbowanie na grzbiecie klingi
- kabura Secure‑Ex
- łańcuszek do przenoszenia na szyi
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Cold Steel.
Cold Steel to renomowana amerykańska marka noży, maczet i narzędzi taktycznych, założona w 1980 roku w Irving, Kalifornia. Firma zyskała popularność dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak rękojeści Kraton® i ostrza typu American Tanto, które doceniają służby mundurowe i miłośnicy militariów. Wprowadziła również własne stopy stali, takie jak San Mai III®, która zapewnia wysoką wytrzymałość i odporność na zużycie. Cold Steel opatentował mechanizm blokady ostrza Tri-Ad™ Lock, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Marka współpracuje z cenionymi knifemakerami, w tym z założycielem firmy Lynn C. Thompson oraz Andrew Demko, którzy swoją pasją i doświadczeniem wpływają na wysoką jakość produktów.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Militarno-taktyczny |
| Długość głowni | 76 mm |
| Grubość głowni | 2,3 mm |
| Profil głowni | Clip-Point |
| Rodzaj ostrza | Ząbkowane |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 194 mm |
| Kolor główny | Black |
| Stal ostrza | AUS-8 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Griv-Ex |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 68 g |
| EAN | 705442008309 |
| Kod producenta | CS-39FNS |
| Producent | Cold Steel |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii