Świetna alternatywa dla tradycyjnej maczety. Coś jest w tej konstrukcji, że aż chce się używać. Bardzo wygodna przy karczowaniu zarośli i przedzierania się przez gęsty teren.
Nóż Condor Heavy Duty Kukri
Nóż z głownią stałą o grubości 6 mm wzorowany na tradycyjnych nożach wojowniczego ludu Ghurków pochodzących Nepalu. Sprawdzi się przy karczowaniu zarośli, budowie obozu lub innych ciężkich pracach w terenie.
Stal węglowa 1075, głownia o profilu recurve kukri
Głownię o profilu Recurve Kukri wykonano ze stali węglowej 1075, która cechuje się łatwością w ostrzeniu oraz wysoką odpornością na wykruszenia i pęknięcia. Zakrzywiona krawędź tnąca oraz przeniesienie środka ciężkości do przodu sprawia,, że model będzie z łatwością ciął, rąbał oraz siekał różnorodne materiały. Ostrze zostało wyprowadzone szlifem typu Convex, co w połączeniu z grubością grzbietu wynoszącą 6 mm pozwala na zachowanie optymalnych właściwości tnących przy wysokiej wytrzymałości całej konstrukcji. Głownię wykończono metodą satynowania, nadając jej efekt półmatu.
Ergonomiczna rękojeść z drewna orzechowego
Okładziny rękojeści wykonano z trwałego drewna orzechowego. Ich ergonomiczny kształt umożliwia pewny i stabilny chwyt narzędzia podczas pracy. Okładziny trwale przymocowano do trzpienia za pomocą mosiężnych nitów.
Skórzana kabura w zestawie
Do zestawu dołączono kaburę wykonaną z trwałej i wytrzymałej skóry, która umożliwia bezpieczne przenoszenie noża na pasie lub ekwipunku.
Najważniejsze cechy
- stal węglowa 1075
- głownia o profilu Recurve Kukri
- szlif typu Convex
- konstrukcja Full Tang
- kabura wykonana ze skóry
- ergonomiczna rękojeść z drewna orzechowego
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 254 mm |
| Grubość głowni | 6 mm |
| Profil głowni | Recurve Kukri |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Średnia |
| Odporność na korozję | Niska |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 368 mm |
| Stal ostrza | 1075 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Drewno |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 898 g |
| EAN | 4045011171918 |
| Kod producenta | 02CN038 |
| Producent | Condor Tool & Knife |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii