Nóż typu neck o niewielkiej wadze z wyjątkową, elastyczną rękojeścią. Idealnie nadaje się na nóż EDC, dzięki możliwości wygodnego przenoszenia.
Głownię o profilu drop point wykonano ze stali 8Cr13MoV, charakteryzującej się łatwością ostrzenia i odpornością na korozję. Głownię wykończono matową powłoką Stonewash.
Nóż posiada duży otwór centralny pozwalający pewnie chwycić ostrze, pozwalając jednocześnie na precyzyjną pracę.
Elastyczną rękojeść dopasowującą się do dłoni składa się z łańcucha owiniętego linką paracord dla maksymalnego komfortu użytkowania.
W zestawie znajduje się polimerowa pochewka z klipsem i łańcuszkiem pozwalająca na transport noża na szyi.
Dane techniczne
Długość ostrza: 54 mm
Grubość ostrza: 3,9 mm
Stal: 8Cr13MoV
Rękojeść: paracord
Długość całkowita: 160 mm
Waga: 85 g (z pochwą)
Producent: CRKT
Militaria.pl jest dealerem premium marki CRKT.
CRKT (Columbia River Knife & Tool) to amerykańska marka noży i narzędzi, założona w 1994 roku przez Paula Gillespie i Roda Bremera, dawnych pracowników Kershaw Knives. Światowy rozgłos przyniósł jej model K.I.S.S., zaprezentowany na targach SHOT Show w 1997 roku - wyprzedał się błyskawicznie i potroił moce produkcyjne firmy. CRKT zyskało reputację marki stawiającej na innowacje, czego dowodem są autorskie systemy Deadbolt, Field Strip, Kinematic czy opatentowane ząbkowanie Veff-Serrations. Firma słynie też ze współpracy z uznanymi knifemakerami, takimi jak Kit Carson, Ken Onion czy Liong Mah, dzięki czemu w ofercie pojawiają się noże o wyjątkowym charakterze i funkcjonalności. Wśród najbardziej rozpoznawalnych modeli znajdują się M16, Minimalist czy Pilar, które stały się ikonami w świecie EDC i noży taktycznych. CRKT od początku swojej działalności konsekwentnie promuje motto „Confidence in Hand” - podkreślające, że ich noże mają dawać użytkownikowi nie tylko narzędzie, ale przede wszystkim pewność działania w każdej sytuacji.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 54 mm |
| Grubość głowni | 3,9 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Średnia |
| Odporność na korozję | Dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 160 mm |
| Stal ostrza | 8Cr13MoV |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Paracord |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 85 g |
| EAN | 794023241501 |
| Kod producenta | NC/2415 |
| Producent | CRKT |
| EAN |