Dość wierna replika noża z gry. Bardzo dobry pomysł na prezent dla fana i gracza gry Counter Strike. Jakość wykonania i malowania na zadowalającym poziomie. Polecam.
Potężny nóż taktyczny z 16 cm głownią o profilu tanto, wzorowany na broni Nóż Łowcy (Huntsman Knife) z gry Counter Strike Global Offensive. Stal nierdzewna 440C.
Gwarantująca pewny chwyt, doskonale wyprofilowana rękojeść o konstrukcji full-tang składa się z dwóch okładzin wykonanych z laminatu G10, które przykręcono do trzpienia za pomocą śrub imbusowych.
Nóż posiada jelec pełniący rolę zabezpieczenia przed zsunięciem się dłoni na ostrze. W miejscu oparcia na kciuk znajduje się karbowanie zapewniające większą kontrolę nad nożem przy precyzyjnych pracach.
Z tyłu rękojeści znajduję się otwór, przez który można przewlec rzemień lub linkę zabezpieczającą. Odsłonięty stalowy trzpień na końcu rękojeści może służyć jako zbijak do szyb.
W komplecie praktyczna, nylonowa pochwa z możliwością wielopozycyjnego mocowania.
Dane techniczne
Długość głowni: 160 mm
Grubość głowni: 5 mm
Stal: 440C
Ostrze: gładkie
Rękojeść: stal + G10
Pochwa: nylon
Długość całkowita: 280 mm
Waga: 350 g
Producent: Master Cutlery, PRC
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Militarno-taktyczny |
| Długość głowni | 160 mm |
| Grubość głowni | 5 mm |
| Profil głowni | Tanto |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 350 g |
| EAN | 805319063438 |
| Kod producenta | MX-8054 |
| Producent | Master Cutlery |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 42
-
-
Pomimo faktu, że jest to broń wzorowana na modelu z gry, jest to całkiem porządny nóż. Rękojeść jest świetnie przystosowana do pracy w niemal każdych warunkach i leży w dłoni jak marzenie. Kabura to z kolei porażka, piłka nienaostrzona lecz z uwagi na profil ostrzenie nie zajęło by długo. Dziwny z kolei jest „hak” przy palcu wskazującym, który z powodzeniem robiłby za pełne kółko i byłby lepszy. Po za kaburą, reszta noża jest na prawdę porządnej jakości jak na jego cenę. Hak i piłka to detale.
-
Nóż dobrze wykonany, solidny i ostry. Rękojeść daje dosyć dziwne uczucie przy trzymaniu, lecz praktycznie sama trzyma się w ręce. Oczywiście kultowy wygląd jest dużym plusem. Godny polecenia.
-
Bardzo fajny nóż, wykonany z moim zdaniem jednej z lepszych nierdzewek w tym przedziale cenowym
-
bardzo dobry
-
nóż spoko syn zadowolony ;)
-
Świetny wygląd, robi wrażenie. Dobrze leży w dłoni. Całkiem ostry. Wygodna kabura, nie krępuje ruchów i nie przeszkadza podczas marszu.
-
Kupiony jako prezent dla chłopaka wiele lat temu, użytkowany na każdym wyjeździe do dzisiaj i zawsze sprawuje się doskonale.
-
Bardzo dobry kawał noża. Jeżeli jesteś fanem 'Call of Duty Ghost' to musisz mieć w kolekcji. Kabura mogłaby być jak z cold steela ale nóż sam w sobie bardzo dobry
-
Polecam! Wytrzymały, wypróbowany, wytrzymuje rąbanie drzewa!
-
Slynny z unikatowego ksztaltu, do kolekcji.
-
kupiłem znajomemu na prezent, był zadowolony;) wiec moge polecic;)
-
Duży, ciężki - potężny. MX-8054 to nóż, który nadaje się do prac survivalowych jako narzędzie obozowe jednakże jak ze wszystkim należy uważać co i jak się nim robi. Dość dobrze trzyma ostrość jednakże ostrzenie wymaga dobrych wyprofilowanych ostrzałek by dojść do wszystkich krawędzi tnących. Idealnie leży w ręce - szczególnie z w rękawiczkach taktycznych. Przy "batonowaniu" drewna piłka szybko niszczy pobijak. Najgorszym elementem tego noża jest pochwa - wymieniłem ją na skórzaną.
-
Prezentuje się kozacko! Ostry i poręczny.
-
Jak za taką cenę niż lepszego się nie znajdzie. Nóż wygląda świetnie i jest bardzo ostry.
Brak opinii