Lekki i poręczny nóż z serii Hunting, przeznaczony do obróbki mięsa.
Głownia noża została wykonana z recyklingowanej stali nierdzewnej 10C28Mo2 o grubości 2,4 mm zahartowanej do twardości 56,5 HRC. Ostrze o wąskim profilu wyprowadzono szlifem pełnym płaskim, z lekko zarysowanym brzuścem blisko czubka. Taka konstrukcja zapewnia optymalną sztywność podczas pracy i czyni nóż bardziej wytrzymałym na naprężenia. Użycie stali nierdzewnej eliminuje ryzyko wystąpienia korozji i umożliwia operowanie nożem w wilgotnym środowisku.
Rękojeść wykonana z polimeru w kolorze Burnt Orange, została wyposażona w antypoślizgową powierzchnię, oraz niewielki jelec, który chroni przed zsunięciem się dłoni na ostrze podczas pracy. Jaskrawy kolor rękojeści ułatwia znalezienie noża w warunkach ograniczonej widoczności.
W komplecie znajduje się praktyczna pochwa wykonana z tworzywa sztucznego o żebrowanej konstrukcji, co znacząco ułatwia utrzymanie jej w czystości.
Dane techniczne
Kolor: Burnt Orange
Długość głowni: 155 mm
Grubość głowni: 2,4 mm
Stal: nierdzewna 10C28Mo2
Rękojeść: guma TPE
Długość całkowita: 284 mm
Waga: 119 g
Producent: Mora, Szwecja
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Myśliwski |
| Długość głowni | 155 mm |
| Grubość głowni | 2,4 mm |
| Profil głowni | Trailing Point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 284 mm |
| Stal ostrza | 10C28Mo2 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Guma |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 119 g |
| EAN | 7391846028291 |
| Kod producenta | NZ-HSB-SS-0295 |
| Producent | Mora |
| EAN |