NÓŻ BARDZO PORĘCZNY FAJNA CENA SUPER GŁOWNIA STAL MOGŁA BY BYĆ LEPSZA ALE ROBI WRAŻENIE JEŻELI CHODZI O KABURĘ TO JEST DOBRA MOŻNA WRZUCIĆ DO PLECAKA JEST PORĘCZNA OKRĄGŁA WE WYGLĄDZIE
SP1 Marine Combat to taktyczny nóż taktyczny o konstrukcji full-tang, czyli z trzpieniem klingi przechodzącym przez całą rękojeść. Stylistyką nawiązuje do klasycznych noży USMC będących na wyposażeniu amerykańskiej armii.
Głownia o profilu Clip-Point wykonana została z wysokowęglowej stali 1095 zahartowanej do twardości 57 - 59 HRC, która charakteryzuje się łatwością ostrzenia oraz długim trzymaniem ostrości. W celu zapewnienia dodatkowej ochrony przed korozją ostrze pokryte zostało czarną powłoką ochronną.
Rękojeść wykonano z syntetycznej termogumy kraton, jej antypoślizgowa faktura zapewnia pewny i stabilny chwyt w każdych warunkach. Obustronny, stalowy jelec zabezpiecza dłoń przed zsunięciem się na ostrze. Na końcu rękojeści umieszczony został otwór na linkę lub rzemyk.
W komplecie dołączona została wytrzymała pochwa z nylonu.
Dane techniczne
Stal: węglowa 1095, 57-59 HRC
Długość ostrza: 180 mm
Grubość ostrza: 4,8 mm
Rękojeść: Kraton
Długość całkowita: 310 mm
Waga: 278 g
Producent: Ontario, USA
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Militarno-taktyczny |
| Długość głowni | 180 mm |
| Grubość głowni | 4,8 mm |
| Profil głowni | Clip-Point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Niska |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 310 mm |
| Stal ostrza | 1095 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Elastomer Kraton |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 278 g |
| EAN | 071721086796 |
| Kod producenta | 8679 |
| Producent | Ontario |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 14
-
-
Nóż dość spory, w rzeczywistości większy niż wygląda na zdjęciu. Mimo rozmiaru wygodny w użytkowaniu lecz należy wziąć pod uwagę, że wyjęty z pudełka jest tępy więc należy go naostrzyć przed faktycznym użytkowaniem.
-
Nóż znakomity używam od dłuższego czasu i jest naprawdę świetny, znakomicie trzyma ostrość, natomiast należy go naostrzyć ponieważ przychodzi tępy lecz uważam że to nie problem.
-
Poręczny ale bardzo duży. Pochwa dodatkowo go powiększa. Mam 195 cm wzrostu i wadzi wisząc u paska. Ma dwa zabezpieczenia trzymające przy pochwie co przeszkadza przy noszeniu prostopadle do ziemi - są nadmiarowe. Ogólnie to nóż i pochwa są bardzo dobrze wykonane. Szlif płaski.
-
Mega ostry, wygodnie leży w ręku wart swej ceny!
-
Nóż bardzo fajny natomiast jeżeli chodzi o ostrość było naprawdę kiepsko, sama ostrość nie jest problemem ponieważ i tak po zakupie noża sam go ostrze, ale profil i kąt ostrza był fatalny, jeżeli chodzi o kaburę nie ma co narzekać
-
Solidny nóż... jak za taką cenę.... :)
-
Jeśli komuś szkoda kupować Ka-Bara w aktualnych cenach, które są kosmiczne to jest to fajna alternatywa :) Z plusów, duży jelec przez co pewnie leży w dłoni i nie ma opcji, aby ręka spadła z rękojeści na ostrze. Z wad - fabrycznie rzekłbym, że nóż przyszedł do mnie tępy, wiadomo nie oczekujemy golenia włosów od tego typu noża, ale było słabo. Jakość pochwy też nie powala ale w relacji wytrzymałość/cena jest akceptowalnie
-
Solidny i ostry nóż w teren, tańszy odpowiednik Ka-Bara
-
Polecam, dobrze leży w dłoni, sprawdzil się na wypadach do lasu. Pochwa, która jest w zestawie jest tez wysokiej jakości, dodatkowo można ją przytroczyć do plecaka lub pasa za pomocą systemu molle.
-
Nieznacznie słabszy brat Ka-bar'a powinien dać rade w ten weekend w lesie. Przy okazji się nim pobawie
-
Warty uwagi. Ontario SP1 Marine Combat ma bardzo interesującą charakterystykę.
-
Ciekawa propozycja w przystępnej cenie! Super
-
Niesamowicie wytrzymały i dobrze wykonany nóż ze sprawdzonej stali węglowej.
Brak opinii