Nóż rewelacja. Nie jest to oczywiście wymuskany folder ze szczotkowanej stali, tylko ręczna robota z historią. Ostry jak brzytwa i tak urokliwy, ze bawię się nim jak dziecko. Dawno żaden nóż nie sprawił mi tyle radochy a mam ich sporo.
Nóż składany wzorowany na klasycznych nożach japońskich z końca XIX wieku. Nazwa Higonokami to połączenie "Higo no Kami", co oznacza "władca Higo" po japońsku. Honorowy tytuł dla samurajów z regionu Higo w Japonii.
Głownię wykonano ze stali narzędziowej SK5 - wytrzymałej, wysoce odpornej na pęknięcia, wykruszenia i stępienie, a przy tym stosunkowo łatwej do naostrzenia. Nóż to friction folder - czyli konstrukcja bez blokady. Ostrze podczas cięższych prac w pozycji otwartej utrzymuje dłoń użytkownika.
Prosta rękojeść z jednego kawałka stali pozwala na ukrycie klingi i bezpieczne przenoszenie noża. Otwór w rękojeści pozwala na mocowanie linki zabezpieczającej lub breloka.
Dane techniczne
Stal: SK5
Długość ostrza: 95,2 mm
Ostrze: gładkie
Rękojeść: stal
Długość całkowita: 216 mm
Waga: 53 g
Producent: Higonokami, Japonia
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 95.2 mm |
| Grubość głowni | mm |
| Profil głowni | Reverse Tanto |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Niska |
| Typ blokady | Brak |
| Długość całkowita | 216 mm |
| Stal ostrza | SK5 |
| Sposób otwierania | Inne |
| Materiał rękojeści | Stal |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 53 g |
| EAN | 871373247268 |
| Kod producenta | HIGO05BL |
| Producent | Higo |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 11
-
-
nóż bardzo fajnie się prezentuje - ostrze rzeczywiście przypomina katanę. Spasowanie, grubość ostrza, ostrość, sposób montażu są bardzo solidne. Jest jeden minus i to duży - rączka to dwa kawałki stali, pomiędzy które chowamy ostrze. I to właśnie te dwa kawałki stali są na brzegach ostre jak sam nóż - bardzo łatwo przetną skórę. Osobiście musiałem je spiłować na płasko.
-
polecam, świetny nóż
-
Nóż idealny. Po złożeniu elegancko mieści się w kieszeni, ostry. Idealnie sprawdzi się w codziennym użytku, można tym paczki otwierać, ciąć linki, trytytki i inne pierdoły. Według mnie jego kompaktowe rozmiary czynią z niego idealny nóż do codziennego użytkowania.
-
Fajny nożyk. Kupiłem z ciekawości. Rękojeść ze stali. Łatwo naostrzyć na brzytwę. Za taką cenę, warto.
-
Mnie się bardzo podoba, coś świetnego, płaski, obsługa jak brzytwy. Wygląda jak pamiątka z Japonii. Ja musiałem do ostrzyć. Polecam
-
Bardzo elegancki nóż ze świetnej stali. Ręcznie robiony, więc poszczególne egzemplarze mogą się delikatnie różnić. Dobrze się sprawuje, ale brakuje mi jakiegoś ładnego pudełka do niego.
-
Niedrogi friction folder z samurajskim rodowodem. Uwielbiam kształt głowni ,bardzo ułatwia ostrzenie a cała konstrukcja jest niesamowicie wytrzymała. W skrócie bardzo funkcjonalny kawałek historii.
-
Jednak nie moja bajka, ale obsługa zwrotu przez Militarie pierwsza klasa
-
Ładny kształt klingi, dobra ostrość. Ciekawy nóż do kolekcji.
-
Nóż piękny w swej prostocie i toporności, bardzo ostry prawie jak brzytwa.
Brak opinii