Wytrzymały, smukły, składany nóż codziennego użytku (Every Day Carry). Głownię o profilu Sheepsfoot wykonano ze stali 12C27N, charakteryzującej się dużą twardość i wysoką odporność na korozję. Stal zahartowana została do twardości 59-60 HRC. Powierzchnię głowni wykończono techniką Black Stonewash, nadając jej efekt matu.
Jednoręczne otwieranie głowni zapewnia obustronny kołek, który umożliwia swobodne otwieranie użytkownikom prawo- jak i leworęcznym. Dodatkowo otwieranie ułatwiają ceramiczne łożyska znajdujące się w osi głównej noża. W pozycji otwartej głownia blokowana jest blokadą Liner Lock.
Ergonomicznie wyprofilowane okładziny rękojeści wykonano z laminatu G10 złożonego z żywicy epoksydowej i włókna szklanego. Okładziny zostały wzmocnione karbowanym backspacerem w kolorze całej rękojeści. Wygodne noszenie umożliwia klips, dzięki któremu nóż można zaczepić o pasek, krawędź kieszeni lub inny element wyposażenia.
W zestawie znajduje się skórzany rzemień zakończony mosiężnym koralikiem.
Dane techniczne
Długość głowni: 85 mm
Grubość głowni: 2,1 mm
Stal: 12C27N
Rękojeść: laminat G10
Blokada: Liner Lock
Długość całkowita: 195 mm
Waga: 65 g
Producent: Petrified Fish, PRC
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 85 mm |
| Grubość głowni | 2,1 mm |
| Profil głowni | Sheepsfoot |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Średnia |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Liner Lock |
| Długość całkowita | 195 mm |
| Stal ostrza | 12C27 |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk + wspomaganie |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 65 g |
| EAN | 6972635217501 |
| Kod producenta | PF-719BRDW |
| Producent | Petrified Fish |
| EAN |