Nóż o konstrukcji Full Tang, czyli z trzpieniem klingi przechodzącym przez całą długość i szerokość. Głownia o profilu Clip-Point została wykonana ze stali nierdzewnej DC53 zahartowanej do twardości 63 HRC charakteryzującej się wysoką odpornością na ścieranie.
Ergonomiczna rękojeść o antypoślizgowej fakturze jest wykonana z lekkiej i wytrzymałej Micarty. Karbowanie na grzbiecie noża pozwala na pewne oparcie kciuka podczas precyzyjnych prac z narzędziem. Jednostronny jelec dodatkowo chroni palce przed zsunięciem na ostrze. Otwór Lanyard Hole na końcu rękojeści umożliwi przewleczenie linki zabezpieczającej.
W zestawie znajduje się kabura wykonana z tworzywa sztucznego.
Dane techniczne
Stal: nierdzewna DC53
Długość ostrza: 150 mm
Grubość głowni: 5 mm
Ostrze: gładkie
Rękojeść: Micarta
Kabura: tworzywo sztuczne
Długość całkowita: 280 mm
Waga: 293 g
Producent: Welde, PRC
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 150 mm |
| Grubość głowni | 5 mm |
| Profil głowni | Clip-Point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
| Odporność na korozję | Średnia |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Micarta |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 293 g |
| EAN | 5907776130045 |
| Kod producenta | WELDE_DC53FIX3 |
| Producent | Welde |
| EAN |