Świetny sprzęt w ciekawym kalibrze celny i dość mocny.
Klasycznie łamana wiatrówka z gwintowaną lufą o kalibrze 6,35 mm. W karabinku zastosowano wygodną, ergonomiczną osadę z polimeru oraz chwyt pistoletowy poprawiający komfort w trakcie celowania i strzelania.
Wiatrówka wyposażona została w Shock Absorber System oraz w pełni regulowany, dwustopniowy spust Quattro Trigger. Anti Bear-Trap chroni przed przedwczesnym zwolnieniem sprężyny podczas naciągania, a bezpiecznik umieszczony w tylnej części komory cylindra odpowiada za blokadę języka spustowego.
SAS to system absorpcji wstrząsów, którego zadaniem jest pochłonięcie części energii tworzącej się podczas wystrzału w karabinku sprężynowym. Dzięki SAS udało się wydłużyć trwałość samych karabinków, zmniejszyć zużycie mechanizmu oraz zniwelować niekorzystne oddziaływanie na optykę. Poduszka policzkowa w typie Monte Carlo ułatwia celowanie.
Wiatrówka ponadto została wyposażona w system światłowodów Tru-Glo umieszczonych w mechanicznych przyrządach celowniczych (czerwona muszka i zielona regulowana szczerbinka) pozwalający na precyzyjne strzelanie nawet przy zachmurzeniu czy częściowym zmroku. Wygodne łamanie karabinka pneumatycznego umożliwia duża dysza wylotowa.
Na grzbiecie cylindra umieszczona została szyna montażowa w standardzie 11 mm umożliwiająca zamocowanie lunety celowniczej. Ogranicznik na szynie zapobiega przesunięciu się optyki.
Dane techniczne
Kaliber: 6,35 mm
Lufa: gwintowana
Prędkość początkowa: 140 m/s
Energia kinetyczna pocisku: poniżej 17J
Długość lufy: 450 mm
Długość całkowita: 1135 mm
Waga: 3,2 kg
Producent: Hatsan, Turcja
Militaria.pl jest dealerem premium marki Hatsan.
Hatsan to turecki producent wiatrówek i strzelb, który od 1976 roku zbudował reputację jednej z najbardziej innowacyjnych marek w branży. Firma jako jedna z pierwszych w Turcji wprowadziła w pełni zautomatyzowaną technologię produkcji luf, co przełożyło się na wyjątkową precyzję i trwałość oferowanej broni. Do dzisiaj Hatsan wyróżnia się rozwiązaniami technologicznymi takimi jak system SAS (Shock Absorber System), który skutecznie redukuje wibracje podczas strzału, czy regulowany mechanizm Quattro Trigger, pozwalający dopasować pracę spustu do indywidualnych preferencji strzelca. Wśród najpopularniejszych modeli szczególne uznanie zdobyły wiatrówki PCP BT65 i AT44, które stały się wyborem zarówno strzelców sportowych, jak i myśliwych w ponad 90 krajach na całym świecie.
| Stylistyka | Klasyczna |
|---|---|
| Materiał osady/szkieletu | Tworzywo sztuczne |
| Klasa celności | Rekreacyjna |
| Rodzaj śrutu | Diabolo |
| Energia początkowa | Poniżej 17 J |
| Prędkość początkowa | 140 m/s |
| Napęd wiatrówki | Sprężynowa łamana |
| Ilość strzałów z jednostki zasilania | 1 |
| Blowback | Nie |
| Magazynek | Nie |
| Przeładowanie śrutu | Ręczne |
| Przyrządy celownicze stałe | Tak - światłowody |
| Możliwość montażu celownika optycznego | Tak |
| Długość całkowita | 1140 mm |
| Waga | 3,2 kg |
| EAN | 5905247612212 |
| Kod producenta | 007629 |
| Producent | Hatsan |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii