Zimowe czapki wojskowe
- Rozmiar S Usuń ten element
- Kolor/kamuflaż Odcienie szarości Usuń ten element
- Producent MON Usuń ten element
- Typ materiału Syntetyczny Usuń ten element
Czapki są jednym z podstawowych elementów ubioru i nie powinniśmy ograniczać ich noszenia wyłącznie do zimy. W jesień ochronią nas przed przeziębieniem i przewianiem, a latem osłonią przed palącym słońcem oraz uchronią przed udarem! Poniżej znajdziesz wszystkie czapki na niskie temperatury. Postaramy się przedstawić, czym charakteryzują się czapki zimowe, z jakich materiałów są wykonane oraz jak dobrać czapkę do kształtu naszej twarzy i nie tylko. Choć zakup ciepłych czapek wydaje się banalny, to dobranie odpowiedniego modelu tak, abyśmy byli w pełni zadowoleni, składa się z kilku czynników i postaramy się je teraz omówić. Po pierwsze zastanów się, w jakich warunkach przebywasz na co dzień. Potrzebujesz zimowej czapki, aby tylko dostać się z domu do pracy? Może pracujesz na świeżym powietrzu lub często trenujesz? A może jesteś zapalonym buschcraftowcem i szukasz czapki zdolnej ogrzać Cię podczas zimowego biwaku lub wieczora przy ognisku? Wszystkie te czynniki są bardzo ważne.
Wybierz czapkę z polaru, gdy Twoje aktywności w zimie ograniczają się do przemieszczania z punktu A do B oraz do lekkich spacerów. Zimowe czapki termoaktywne z poliestru lepiej nadadzą się dla biegaczy oraz rowerzystów lub osób pracujących poza biurem. Po drugie weź pod uwagę materiał, z którego jest zrobiona czapka. Jak już wyżej wspomnieliśmy - ciepłe czapki z polaru lepiej sprawdzą się podczas lekkich spacerów oraz podróży np. z domu do szkoły. Są one dosyć tanie, oferują duże docieplenie głowy i są oferowane w przeróżnych krojach i modelach. Najpopularniejszym z nich są zimowe ,,dokerki”. Czapki wykonane z poliestru są wytrzymałe i lekkie, szybko schną oraz również występują w setkach różnych wariantów zależnie od naszego stylu, ale co najważniejsze – często występują w postaci termoaktywnej, czyli są cienkie i przylegają do głowy, dzięki czemu chronią nas przed przegrzaniem podczas bardziej wymagających aktywności. Doskonale sprawdzą się również dla sportowców, którzy zimą przygotowują się de sezonu. Takie nakrycie głowy zminimalizuje ryzyko dokuczliwego przeziębienia i nie będziesz zmuszony do przerwania treningów. Najbardziej wymagający użytkownicy powinni zainteresować się ciepłymi czapkami z wełny merino. Są to dość cienkie czapki, które zapewniają doskonały komfort termiczny za sprawą naturalnej wełny użytej do ich produkcji. W dodatku radzą sobie z odprowadzaniem wilgoci z naszej skóry, więc doskonale sprawdzą się w zastępstwie odzieży termoaktywnej.
Dodatkowym ich atutem jest to, że zajmują bardzo mało miejsca. Ostatnim zagadnieniem jest dobranie rodzaju ciepłej czapki do kształtu naszej twarzy. Jest to ważne nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn oraz dzieci - w końcu każdy chce się dobrze czuć w swoim ubiorze. Najlepiej będzie, jeśli udasz się do pobliskiego sklepu i sam zdecydujesz przed lustrem, czy dany krój ci odpowiada. Dla osób o okrągłej twarzy dobrym wyborem będą wełniane, nieopinające głowy ciepłe czapki, natomiast dla osób o trójkątnym kształcie głowy czapka w stylu beanie, które również posiadamy w ofercie. Dla osób, którym pasują czapki z daszkiem i lubią je nosić cały rok mamy dobre wieści – za sprawą firmy Helikon posiadamy w naszej ofercie czapki z daszkiem wyposażoną w podbicie wykonane z polaru, dzięki czemu nie musimy na czas zimy rezygnować z ulubionego elementu ubioru. Zadowoleni będą również przedstawiciele służb mundurowych! Mamy nadzieję, że nasz opis dobrania zimowych czapek do odpowiedniej pory roku przypadł Ci do gustu i przeglądając przygotowaną przez nas ofertę dziesiątek modeli nakryć głowy, znajdziesz coś dla siebie oraz będziesz czuć się dobrze nawet podczas najbardziej niekomfortowych temperatur. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą takich producentów jak Helikon, Under Armour, Columbia, Fjord Nansen oraz wielu innych. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie!