Chat with us, powered by LiveChat

Zamów dziś kurierem DHL z dostawą na jutro!

Schowaj Czytaj więcej

Jod jest śladowym pierwiastkiem, który wspiera pracę Twojego organizmu. Niestety, często w codziennej diecie jest go za mało, choć jest istotnym mikroelementem. Kiedy Twoje ciało otrzymuje jod w zbyt małej ilości, możesz odczuwać zmęczenie, zimno bez konkretnej przyczyny, a także zaobserwować pogorszoną kondycję Twoich włosów. Jod jest niezwykle istotnym elementem dla właściwej pracy tarczycy i prawidłowej gospodarki hormonalnej. Wpływa także w pośredni sposób na pracę nerek, mięśni i układu nerwowego. Stosowanie suplementów jodu pozwoli Ci zwiększyć poziom tego pierwiastka w organizmie.

Najczęściej braki jodku potasu w orgazmie uzupełniane są poprzez stosowanie jodu w tabletkach. Ta forma jest jedną z najbardziej przystępnych (szczególnie dla osób dorosłych). Przyjmowanie suplementu jodu pozwala pozbyć się nadmiernej senności, zaburzeń koncentracji, a także pomaga kontrolować masę ciała. W efekcie będziesz lepiej sypiać, poprawi się Twoje samopoczucie i będziesz miał więcej energii. Preparaty z jodem są również polecane dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Niezwykle ważne jest, aby zachować odpowiednią dawkę jodu. Dla kobiet ciężarnych dawka dzienna to zaledwie 0,25 mg, dla karmiących piersią dawka wynosi ok. 0,29 mg. Objawy niedoboru jodu mogą sygnalizować występowanie problemów z tarczycą. Jeżeli nie wiesz jaka dawka jodu będzie dla Ciebie odpowiednia, warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby mieć pewność, że wybierzesz jod w tabletkach w odpowiedniej dawce. Szczególną ostrożność trzeba zachować, jeżeli cierpisz na różne choroby tarczycy. Nadmiar jodu może zaostrzyć objawy. 

Jod w tabletkach jest bardzo wygodną formą uzupełnienia tego wartościowego składnika dla prawidłowej pracy Twojego organizmu. Pierwiastek ten jest ważny w codziennym funkcjonowaniu, ale pełni też kluczową rolę w ochronie tarczycy przed zagrożeniami pochodzącymi z radioizotopów. Kiedy w organizmie jest wystarczający zapas jodu, tarczyca nie jest w stanie przyswoić szkodliwej odmiany tego mikroelementu. Przy występujących zagrożeniach związanych z poważnymi awariami w sektorze gospodarki jądrowej, stosuje się jod na promieniowanie. Warto wiedzieć, że jod wykazuje właściwości przeciwpromienne jedynie w dużych stężeniach tego pierwiastka w preparatach. Jednak należy mieć na uwadze, że przyjmowanie zbyt dużych dawek jodku potasu bez konsultacji z lekarzem i bez wyraźnych przyczyn może skutkować wystąpieniem nieprzyjemnych konsekwencji dla Twojego organizmu. Zachęcamy do przejrzenia oferty naszego sklepu, gdzie znajdziesz odpowiednie dla Twoich potrzeb preparaty z jodem.