Zamów do 23:59 - kurier DHL z dostawą na jutro

00 g 00 m 00 s

Kule do broni czarnoprochowej

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Największa obniżka
 3. Cena (Od najniższej)
 4. Cena (Od najwyższej)
 5. Ocena (Od najniższej)
 6. Ocena (Od najwyższej)
 7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Okazje
Cena
Zastosuj

15 produktów

 1. (145)
  Wysyłka: Natychmiast
  59,99 zł 89,99 zł
 2. (44)
  Wysyłka: Natychmiast
  59,99 zł 79,99 zł
 3. (13)
  Wysyłka: Natychmiast
  59,99 zł 79,99 zł
 4. (19)
  Wysyłka: Natychmiast
  35,00 zł 39,99 zł
 5. (12)
  Wysyłka: Natychmiast
  35,00 zł 39,99 zł
 6. (25)
  Wysyłka: Natychmiast
  59,99 zł 69,99 zł
 7. Brak towaru

 8. Brak towaru

 9. Brak towaru

 10. Brak towaru

 11. Brak towaru

 12. Brak towaru

 13. Brak towaru

15 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Wśród fanów militariów interesujących się historią oraz strzelectwem, produktem, który nie przejdzie niezauważony, jest broń czarnoprochowa. Jest to specyficzny rodzaj broni, ponieważ musi być on sprzętem wytworzonym przed 1885 rokiem lub jej repliką oraz korzystać z amunicji rozdzielnego ładowania. Broń spełniająca takie warunki nie wymaga w Polsce posiadania żadnego pozwolenia lub rejestracji, a wystarczy jedynie pełnoletniość. Strzelanie z takich broni może się odbywać jedynie na strzelnicach przystosowanych do korzystania z takiego sprzętu. Nie każda strzelnica, szczególnie zamknięta, jest dostosowana do zabawy z taką bronią ze względu na dużą ilość dymu i oparów wytwarzanych w chwili spalania czarnego prochu. Ważną informacją jest jednak, że w przypadku chęci kupna czarnego prochu lub przewiezienia jej przez teren Unii Europejskiej, konieczne jest posiadanie Europejskiej Karty Broni palnej.

Szczególnie w przypadku, gdy chcemy wybrać się na zawody strzeleckie lub imprezę rekonstrukcyjną poza granicą naszego kraju. Aby całe strzelanie przebiegało pomyślnie będziemy potrzebować oczywiście, oprócz broni, kilku niezbędnych akcesoriów jak proch, przebitki, smar oraz kule czarnoprochowe. Dobrze dobrane kule do czarnoprochowców mogą być kluczowym elementem wpływającym na skupienie naszych strzałów. Chcąc uniknąć nietrafionych zakupów, szczególnie za pośrednictwem sieci, warto dokonywać transakcji tylko u potwierdzonych sprzedawców oferujących produkty dobre jakościowo. W opisach produktu często można znaleźć określenie „obtaczane”, które informuje nas o braku nadlewek lub spoin w kuli, dzięki czemu uzyskujemy dużo lepszą jakość i precyzję wykonania produktu. Dzięki temu, oprócz lepszych wyników strzeleckich, uzyskamy dużo łatwiejszy proces samego ładowania bębenka.

Znaczna liczba osób, która często strzela, decyduje się na samodzielne próby odlewania kul do czarnoprochowców, które wykonywane są z ołowiu. Jeżeli samodzielnie wykonujemy takie kule, wtedy mamy dobrą świadomość otrzymywanej jakości produktów. Jest to jednak czasochłonne zajęcie oraz wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Kupując takie kule przez internet od kogoś, nie znając jakości tych produktów, możemy być nimi rozczarowani ze względu na użycie ołowiu słabego gatunkowo lub zbyt licznych domieszek innych materiałów. Ważną cechą kul czarnoprochowych oprócz klasy ich wykończenia jest również ich skład. Kula musi posiadać odpowiednią miękkość, która umożliwi nam sprawne ładowanie bębenków w przypadku stosowania kul nadkalibrowych. Kupując u sprawdzonych producentów kul, nie musisz obawiać się słabej jakości produktu lub złego wykończenia. Obcując z bronią czarnoprochową i czarnym prochem każdy aspekt mogący wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo użytkowania takiego sprzętu można określić jako istotny. Jak w przypadku obsługi każdego rodzaju broni, powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na bezpieczeństwo nasze oraz osób nas otaczających.